10.11.2013 14:19

Pierīgas peldētāji gūst panākumus sacensībās "Riga Sprint"

Veiksmīgākais no pierīdzniekiem bija mārupietis Jānis Šaltāns, kurš individuālajās sacensībās izcīnīja vienu uzvaru un divas otrās vietas, kā arī nopelnīja divas godalgas stafešu peldējumos.

"Riga Sprint" ir vienas no Eiropas peldēšanas čempionāta (25 metru baseinā) kvalifikācijas sacensībām, kas iekļautas Eiropas Peldēšanas federācijas (LEN) un Starptautiskās Ūdens sporta veidu federācijas (FINA) sacensību kalendārā. Tajās līdzās labākajiem Latvijas peldētājiem startēja arī sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Moldovas, Baltkrievijas, Krievijas un Turcijas.

Jānis Šaltāns, pārstāvot "Rīdzenes" sporta skolu, izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu 50 metru peldējumā uz muguras. Viņš finišēja pēc 24,77 sekundēm un otrās vietas ieguvēju ikšķilieti Miku Pauniņu apsteidza par 0,95 sekundēm. Ceturtajā vietā šajā distancē ierindojās vēl viens Mārupes peldētājs, šāgada Pierīgas novadu sporta spēļu čempions Ģirts Feldbergs (26,33) un sestajā – Pāvels Gribovskis (27,09).

100 metru peldējumā uz muguras J. Šaltāns ieņēma otro vietu (55,21 s), piekāpjoties vienīgi Pāvelam Vilcānam no Daugavpils (54,51), bet trešo vietu izcīnīja Ģ. Feldbergs (56,15). Savukārt 50 metru brīvā stila peldējumā Jānis izcīnīja otro vietu (22,65) aiz Igaunijas sportista Pjotra Degtjarova (22,36), bet trešais bija mārupietis P. Gribovskis (23,08).

4 x 50 metru brīvā stila peldējumā "Rīdzenes" komanda, kurā kopā ar mārupiešiem J. Šaltānu, P. Gribovski un Ģ. Feldbergu startēja Emīls Pone, izcīnīja uzvaru, vienlaikus sasniedzot jaunu Latvijas rekordu 1:31,54. Savukārt 4 x 50 metru kompleksajā stafetē J. Šaltāns, P. Gribovskis, E. Pone un Daniils Bobrovs ierindojās otrajā vietā (1:41,22).

Pierīgas peldētājiem izdevās iegūt vēl vairākas medaļas. 200 metru brīvā stila distancē otro vietu ieņēma ķekavietis Niks Goldmanis (1:54,53), 100 metros brīvajā stilā otro vietu izcīnīja Ģirts Feldbergs (51,03) – arī šajās brīvā stila distancēs uzvarēja P. Degtjarovs. Trešās vietas ieņēma P. Gribovskis 50 metru tauriņstila peldējumā (25,16) un Dārta Eleonora Dakse no Ikšķiles 100 metros tauriņstilā (1:05,03).

D. Dakse "Rīdzenes" sporta skolas komandas sastāvā uzvarēja 4 x 50 metru brīvā stila stafetē (1:48,23), kā arī ieņēma trešo vietu ar jaunu Latvijas rekordu 4 x 50 metru kompleksajā stafetē (1:59,68).

Piektajā vietā 200 metru brīvā stila peldējumā ierindojās Patrīcija Ozola no Stopiņu novada (2:18,90).