28.10.2013 11:43

Vairāki simti pārbauda izturību Siguldas kalnu maratonā

54 kilometru maratona distanci Siguldā, spītējot lietum un dubļiem, pieveica 148 dalībnieki, izstājās tikai divdesmit divi.

Siguldas kalnu maratons, kas ir oficiāli atzīts kā pasaules sarežģītākā kalnu maratona "Ultra-Trail du Mont Blanc" kvalifikācijas skrējiens, ir grūtākās skriešanas sacensības Latvijā un īpašs izaicinājums visiem skriešanas entuziastiem, jo notiek nevis pa asfalta ceļiem, bet stāviem Gaujas senlejas kalniem, takām un trepēm. Šogad pasākums risinājās jau desmito reizi un trijās distancēs (54, 34 un 14 km) pulcēja vairāk nekā sešsimt dalībnieku.

Galvenajā 54 kilometru distancē otro gadu pēc kārtas izturīgākais izrādījās rīdzinieks Mārtiņš Puriņš, kurš finišēja pēc piecām stundām, divām minūtēm un 8,1 sekundes. Trīsarpus minūtes viņam zaudēja Jānis Kūms, bet trešais 19 minūtes aiz uzvarētāja mērķi sasniedza Romāns Evarts.

Dāmu konkurencē labākā bija maratoniste Dace Lina no Rīgas, kura absolūtajā vērtējumā ieņēma augsto astoto vietu (6.02:06,3). Otro vietu ieņēma Marta Zumberga no Dundagas (6.32:50,0), trešo – tukumniece Anita Liepiņa (6.51:16,8).

No Pierīgas skrējējiem augstāko vietu izcīnīja ropažnieks Artūrs Mičulis, kurš ierindojās devītajā vietā (6.04:23,1), trīspadsmitais bija Jēkabs Dzenis no Siguldas (6.21:10,8). V60 vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Viktors Suborins no Siguldas (8.14:41,2). S21 grupā dāmām aiz D. Linas un M. Zumbergas ierindojās Inga Zālīte no Ikšķiles (6.53:12,6), siguldiete Rudīte Everte (7.07:25,4) un Irita Puķīte no Saulkrastiem (7.15:09,7), S40 grupā trešo vietu ieņēma Alīda Ābola no Siguldas (8.51:46,2), bet V40 grupā ceturtais bija Laimonis Skadiņš no Babītes (6.40:58,8).

Pēdējais finišētājs ultramaratona distanci pieveica desmit stundās un piecās minūtēs.

34 km distancē startēja 132 un finišēja 125 dalībnieki, liecina rīkotāju sniegtā informācija. Pirmais finišā bija kuldīdznieks Kristaps Bērziņš, kurš trasē pavadīja divas stundas, 48 minūtes un 4,5 sekundes. Nepilnas 13 minūtes viņam zaudēja otrās vietas ieguvējs Oskars Muižnieks no Alūksnes, bet labākā starp dāmām bija rīdziniece Līga Ārniece (3.29:14,9).

14 km distancē, kuru mēroja 328 skriešanas entuziasti, ātrākais izrādījās Andrejs Dmitrijevs (1.01:20,6), ceturto vietu ieņēma mārupietis Dmitrijs Serjogins (1.06:09,7), bet septītais kopvērtējumā un labākais V40 vecuma grupā bija Kaspars Kārkliņš no Siguldas (1.10:59,6). Dāmām uzvaru svinēja Agnese Pastare (1.19:22,0), bet trešo vietu kopvērtējumā un pirmo S40 grupā ieguva carnikaviete Ināra Lūse (1.21:18,2).