13.10.2013 18:52

FK "Ķekava" dāmu komanda uzvar derbijā, vīri kļūst par līderiem

Nedēļas nogalē Latvijas virslīgas florbola čempionāta spēles sekmīgi aizvadījušas florbola klubu "Ķekava" dāmu un vīru komandas. Vēsturisku panākumu guvušas FK "Ādaži" florbolistes.

Par vīriešu čempionāta līderiem kļuvuši FK "Ķekava" florbolisti, kuri piekto uzvaru sešos mačos izcīnīja pār Kocēnu "Rubeni" – komandu, kurai arī ir pieci panākumi un 15 punkti. Tiesa, abas šīs vienības aizvadījušas vairāk spēļu nekā citi sāncenši virslīgā.

Laukuma saimnieki "Rubenes" florbolisti pirmie izvirzījās vadībā, taču vēl līdz pirmajam pārtraukumam ķekavieši četras reizes ieraidīja bumbiņu mājinieku vārtos, otrajā periodā guva vēl vienus vārtus un trešajā trešdaļā nosargāja uzvaru 6:3. Pa diviem precīziem metieniem veica Jānis Liepa un Edžus Bunka, pa vieniem – Dāvis Vegners un Kristaps Jēkabsons.

Dāmu virslīgā sezonas pirmo savstarpējo spēli virslīgā svētdien aizvadīja FK "Ķekava" un "Ķekavas Bulldogs" florbolistes. Aizraujošā cīņā ar 6:5 nedaudz pārākas izrādījās pagājušās sezonas bronzas laureātes.

Pirmajā trešdaļā divreiz vadībā izvirzījās "buldodzes" (2:0, 3:2), taču sāncenses abas reizes atspēlējās. Otrajā un trešajā periodā divreiz minimālu deficītu jau bija jālikvidē "Ķekavas Bulldogs" spēlētājām, un tas viņām arī izdevās. Tomēr divas minūtes līdz pamatlaika beigām Ieva Jurkāne guva uzvaras vārtus FK "Ķekava" labā.

Uzvarētāju labā vēl divreiz precīzi meta Laura Vancāne, pa viena reizei – Anna Žižkuna, Alīna Logina un Gundega Vancāne. "Buldozēm" trīs vārtus guva Inga Ametere, pa vieniem – Līga Vancāne un Natālija Babjuka.

Vēl vienā dāmu virslīgas spēlē debitantes FK "Ādaži" florbolistes ar 2:1 pārspēja pašreizējo Latvijas čempionvienību Rīgas Stradiņa universitāti.

Pirmajās divās trešdaļās rezultāts netika atklāts, trešajā periodā minūtes laikā Māra Stapkēviča un Sabīne Dronka divreiz raidīja bumbiņu RSU komandas vārtos, un atlikušajā laikā rīdzinieces spēja atgūt tikai vienus vārtus. Ādažnieces svinēja pirmo uzvaru dāmu virslīgā kluba vēsturē.