13.10.2013 13:41

Siguldas pusmaratonā uzvar Renārs Roze un Dace Lina

Brīnišķīgos laika apstākļos ar vairāk nekā 1200 skrējēju piedalīšanos aizritējis Siguldas pusmaratons. Par sacensību seriāla "Skrien Latvija" pēdējā posma uzvarētājiem sestdien kļuva ogrēnietis Renārs Roze un olimpiete Dace Lina no Rīgas.

21,1 km pusmaratona distancē uz starta izgāja 571 skrējējs. Pārliecinošu uzvaru svinēja Renārs Roze, kurš finišēja pēc stundas, astoņām minūtēm un 21 sekundes un tuvāko sekotāju, nesen notikušā Salaspils pusmaratona uzvarētāju Kristapu Vēju-Āboliņu apsteidza precīzi par trim minūtēm. Trešajā vietā ierindojās viens no labākajiem Latvijas triatlonistiem Andrejs Dmitrijevs (1.11:30).

Pirmo vietu dāmu konkurencē un 30. vietu absolūtajā vērtējumā ieņēma Dace Lina (1.19:12), aiz viņas finišēja Kitija Valtere (1.20:19) un Liene Bernsone (1.26:47). Sestā starp dāmām, sasniedzot labāko rezultātu gan S50, gan S40 vecuma grupās, bija carnikaviete Ināra Lūse (1.30:26). Trešās vietas attiecīgi S50 un V60 grupās grupā ieņēma siguldieši Anita Zālīte (1.55:08) un Viktors Suborins (1.35:25).

10,55 km "Nike" skrējienā nu jau kārtējo panākumu guva Mārupes sporta centra vieglatlētikas trenere Jeļena Ābele, kura bija ātrākā starp dāmām (39:17) un gandrīz 300 dalībnieku konkurencē sasniedza 19. rezultātu. Pirmo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja dobelnieks Jānis Girgensons (33:59).

Otro vietu SN35 vecuma grupā dāmām (1978. g.dz. un vecākas) ieņēma Laura Lapiņa no Siguldas (46:57) un ceturto – Ilze Jansone no Ādažiem (47:27). Ceturtās bija arī Zane Brakovska no Mālpils SN grupā (1979./93. g.dz.) un siguldiete Sigita Lapiņa SNJ grupā (1994. g.dz. un jaunākas).

Godalgotas vietas Siguldas un citu Pierīgas novadu sportisti ieguva arī 5,27 km tautas skrējienā. Pirmais tajā finišēja Toms Kunakovs no Preiļiem (17:06), bet ātrākā starp dāmām bija Zane Siliņa no Siguldas (20:57).

Pirmās vietas jaunākajā STC vecuma grupā meitenēm (2000. g.dz. un jaunākas) un vecākajā VTA grupā jauniešiem (1996./97. g.dz.) izcīnīja attiecīgi Krista Igenberga no Ikšķiles (22:52) un siguldietis Kristaps Zeila (20:26). Otrā STA grupā bija vangažniece Anna Konovalova un trešais VTC grupā Ernests Vīlips no Salaspils. Atsevišķās vecuma grupās uzreiz aiz labāko trijnieka palika siguldieši Elvis Janelsītis, Ketlīna Strazdiņa, Elizabete Reinholde un Kristīne Braunere.