11.10.2013 21:53

Pierīgas basketbola klubi spīdoši sāk LBL3 turnīru

Trīs pārliecinošas uzvaras trijās spēlēs Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas pirmās kārtas spēlēs izcīnījušas Siguldas, Carnikavas un Saulkrastu komandas.

BK "Sigulda" jauno sezonu sāka ar panākumu 85:59 (44:28) savā laukumā pār komandu "Pārdaugava".

Izšķirošie notikumi Siguldas sporta skolas zālē risinājās jau pirmajā ceturtdaļā, kad mājinieki piecās minūtēs pretiniekiem ļāva gūt tikai divus punktus, bet paši, uzrādot lielisku precizitāti metienos no spēles, pēc nospēlētām desmit minūtēm panāca iespaidīgu 27:9 pārsvaru.

Šāds cīņas sākums Siguldas komandas trenerim Klāvam Bedrītim jau pirmajā puslaikā ļāva laukuma sūtīt visus pieteiktos basketbolistus, tāpēc rezultativitāte kritās un starpību tik strauji palielināt vairs neizdevās. Abpusējām kļūdām pārbagātā spēlē siguldieši saglabāja apmēram 20 punktu pārsvaru un pabeidza debijas maču bez lielas nervozēšanas.

BK "Sigulda" rindās rezultatīvākie bija Ingars Danbergs (18 punkti plus 9 atlēkušās bumbas), Artūrs Melnieks (15) un Aigars Jonass (12).

Par spīti grūtajam spēles sākumam basketbola klubs "Carnikava" Alūksnē komandu "Stasis" piektdien sagrāva ar 86:48 (33:23).

Pēc līdzīga un precīziem metieniem trūcīga spēles sākuma pirmie cīņā iejutās carnikavieši un otrās ceturtdaļas sākumā panāca astoņu punktu pārsvaru (21:13). Apmēram šāda starpība turējās līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, kad dažu minūšu laikā trenera Arņa Krištopāna audzēkņiem tos izdevās divkāršot – 51:32. Pēc diviem precīzajiem Kristapa Odziņa trīspunktniekiem Alūksnieši "saplīsa", bet carnikavieši uzsākto ofensīvu turpināja un beigās viņu uzvara sanāca vairāk nekā pārliecinoša.

Carnikavas komandas labā Edgars Vecums guva 26 punktus, Jānis Ābols 20 un Kristaps Briedis 11 punktus.

Nosacīti grūtāk pirmā uzvara sezonā nācās Saulkrastu komandai, kas izbraukumā ar 70:64 (43:35) uzvarēja basketbola klubu "Madona".

Pirmo vērā ņemamo izrāvienu viesi veica pirmā puslaika vidū, panākot 22:15. Turpinājumā Jāņa Laksas trenētie saulkrastieši lēnām audzēja pārsvaru un trešās ceturtdaļas vidū sasniedza lielāko starpību 56:39. Laukuma saimniekiem pretinieku pārsvaru nedaudz izdevās samazināt, taču uzvaru nopietni apdraudēt ne – pieklājīgais "mīnus seši" tika panākts tikai pamatlaika pēdējā minūtē, kad mača liktenis jau faktiski bija izšķirts.

Uzvarētāju labā Toms Provejs guva 24, Reinis Birznieks 11 un Mikus Karlovs 10 punktus.

Carnikavas un Saulkrastu komandas LBL3 pirmās spēles savās mājās aizvadīs jau nākamās nedēļas sākumā. Carnikavieši pirmdien plkst. 20.30 pamatskolas sporta zālē uzņems Rugāju novada komandu, ar kuru piektdien viesos tiksies siguldieši, bet dienu vēlāk plkst. 20 Saulkrastu sporta centrā pie laukuma saimniekiem viesosies pašreizējie LBL3 čempioni "Dārznieks"/Cēsis.

LBL 3. divīzijas čempionātā piedalās 14 komandas, kuras pamatturnīrā izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas aprīlī cīnīsies izslēgšanas turnīrā. Iepriekšējā sezonā iekļūt ceturtdaļfinālā izdevās visiem trim Pierīgas novadu klubiem.