09.10.2013 11:51

Mārupes basketbolistiem otrā uzvara LBL2 turnīrā

Basketbola klubs "Mārupe" Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīra izbraukuma spēlē pārliecinoši pieveicis "Jugla"/"Sport 2000" vienību. Sākas LBL trešās divīzijas turnīrs.

Pamatus otrajam panākumam sezonā mārupieši ielika jau pirmajā ceturtdaļā, kad, izmantojot laukuma saimnieku daudzās neveiksmes, no 5:7 piecu minūšu laikā panāca 23:7 savā labā. Pirmo puslaiku BK "Mārupe" basketbolisti pabeidza ar sešiem punktiem pēc kārtas un pārsvaru noapaļoja līdz "plus 20" (43:23).

Pēc lielā pārtraukuma rezultāta starpība vairākkārt pietuvojās 30 punktu atzīmei, ļaujot laukumā doties arī mārupiešu tālākajiem rezervistiem. Neliels pārsvars viesiem bija gan metienu precizitātē, gan cīņā par atlēkušajām bumbām, gan izprovocēto kļūdu skaita ziņā. Beigu iznākums 77:55 BK "Mārupe" labā.

Uzvarētāju labā Rihards Pāže guva 23 punktus, Mārtiņš Motivāns 14, Toms Straudovskis 11, Gundars Brička un Mārtiņš Šteinbergs pa 10 punktiem.

LBL2 A apakšgrupā ar divām uzvarām trijās spēlēs BK "Mārupe" dala 2.–4.vietu. Nākamo spēli Mārupes basketbolisti aizvadīs svētdien plkst. 13.30 savā laukumā pret līderi Ventspils Augstskolas komandu, kas vienīgā pagaidām spējusi izvairīties no zaudējumiem (divas uzvaras divās spēlēs).

Tostarp ceturtdien un piektdien notiks pirmās spēles Latvijas Basketbola līgas trešajā divīzijā. Basketbola klubs "Sigulda" jauno sezonu sāks piektdien ar spēli pret basketbola skolas "Pārdaugava" komandu. Komandas no Carnikavas un Saulkrastiem sezonas pirmās spēles aizvada viesos attiecīgi Alūksnē un Madonā, bet pirmos mačus savās mājās izspēlēs nākamnedēļ.

LBL 3. divīzijas čempionātā piedalīsies 14 komandas, kuras pamatturnīrā izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas aprīlī cīnīsies izslēgšanas turnīrā. Iepriekšējā sezonā iekļūt ceturtdaļfinālā izdevās visiem trim Pierīgas novadu klubiem.