01.10.2013 15:46

Siguldas spēkavīri cīnās ar svara stieni Rēzeknē

Sporta kluba "Panatta Fitness" Siguldas komandas pārstāvis Mārtiņš Zviedrāns Latvijas kausa izcīņas 12. posmā svara stieņa spiešanā guļus uzrādījis absolūti labāko rezultātu junioru konkurencē.

Rēzeknē pagājušās nedēļas nogalē risinājās Rēzeknes pilsētas čempionāts un Latgales kausa izcīņa pauerliftingā, kurā punktus Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā krāja arī vairāki Siguldas "Panatta Fitness" dalībnieki.

Lielāko panākumu guva Mārtiņš Zviedrāns, kurš sacensībās junioriem (1990./94. g. dz.) svara kategorijā līdz 120 kg uzrādīja rezultātu 175 kilogrami. Šajā vecuma grupā tas bija absolūti labākais rezultāts starp visām svara kategorijām, rēķinot pacelto un personisko svaru, kā arī, pēc neoficiālas informācijas, ir sportista personiskais rekords. Tiesa, 175 kg smago stieni M. Zviedrāns uzspieda trešajā mēģinājumā pēc tam, kad neveiksmīgi bija izrādījušies pirmie divi (180 un 190 kg).

Sacensībās jauniešiem (1995. g. dz. un jaunāki) trešo vietu svara kategorijā līdz 66 kg ieņēma Emīls Ločmelis (100 kg), bet kategorijā līdz 105 kg Nils Teterovskis ar 127,5 kilogramiem piekāpās vienīgi absolūti labākā rezultāta īpašniekam Latvijas čempionam Artjomam Agadžanjanam un ieņēma otro vietu.

Viena uzvara siguldiešiem arī pieaugušo jeb "Open" vecuma grupā. Uzspiežot 147,5 kg smagu stieni, "Panatta Fitness" sporta kluba treneris Agris Lelis izrādījās spēcīgākais svara kategorijā līdz 83 kilogramiem, bet Elmārs Rudzītis ierindojās piektajā vietā kategorijā līdz 120 kg (170 kg). Savukārt senioru jaunākajā grupā (1963./73. g. dz.) trešo vietu kategorijā līdz 120 kg ieņēma Aigars Liziņš (137,5 kg), bet Guntis Zvejnieks bija ceturtais kategorijā līdz 93 kg (137,5 kg).

Latvijas kausa izcīņas 12. posma kopvērtējumā Siguldas "Panatta Fitness" komanda ierindojās devītajā vietā 16 klubu konkurencē, bet kausa sezonas kopvērtējumā 56 komandu konkurencē ieņem 12. vietu. Oktobrī pauerliftinga sacensības paredzētas Alūksnē un Grobiņā.