18.09.2013 12:14

Ādažniecei Eiropas kadetu sambo čempionāta sudrabs

Aiga Bērziņa bija viena no četriem Latvijas jaunajiem sportistiem, kuri izcīnīja godalgas Rīgā notikušajās Eiropas atklātajās meistarsacīkstēs sambo 15–16 gadus veciem sportistiem.

Pierīgas bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāve Aiga Bērziņa sacensības svara kategorijā līdz 52 kg sāka uzreiz ar pusfinālu, kurā uzvarēja Kasandru Rusnaču no Rumānijas. Finālā Aiga piekāpās Darjai Zimarinai no Krievijas, taču ar vienīgo panākumu pietika sudraba medaļas izcīnīšanai.

Eiropas atklātajā čempionātā, kurā piedalījās arī jaunie sambo meistari no ASV, Mongolijas, Dienvidkorejas un Kirgizstānas, Latviju pārstāvēja vēl viena Pierīgas BJSS audzēkne – Serafima Nazarova. Sacensībās kategorijā līdz 56 kg viņa piedzīvoja divus zaudējumus un palika piektajā vietā.

Kopumā Eiropas kadetu čempionātā piedalījas 151 dalībnieks no 19 valstīm. Latvijas cīkstoņi izcīnīja divas sudraba un divas bronzas medaļas un komandu vērtējumā ieņēma sesto vietu.