17.09.2013 12:00

Pierīgas jaunie džudisti pārved medaļas no Igaunijas

Pierīgas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi nedēļas nogalē sekmīgi startējuši starptautiskā jauniešu džudo turnīrā "Narva Judo Cup" ar vairāku valstu sportistu piedalīšanos.

Puišiem vecākajā A grupā (1996./97. g. dz.) par uzvarētāju kategorijā virs 90 kg kļuva carnikavietis Ralfs Rūsiņš, bet trešajā vietā ierindojās Artjoms Ratņikovs (81 kg). B grupā (1998./99. g. dz.) sudraba medaļu izcīnīja Uldis Nartišs (46 kg) un Raimonds Taube (42 kg), bronzu – Gatis Leļevs (34 kg). C vecuma grupā (2000./01. g. dz.) puišiem trešajās vietās ierindojās Uldis Nartišs (46 kg) un Maksims Marins (abi 34 kg). Jaunākajā D grupā (2002. g. dz. un jaunāki) trešo vietu izcīnīja Jānis Strauss, kurš izšķirošajā cīņā par bronzu pārspēja komandas biedru Ralfu Alksni.

Trim Pierīgas jaunajiem džudistiem Narvā izdevās izcīnīt pa divām nedēļām. Andrejs Rižovs (34 kg) C grupas sacensībās ierindojās trešajā vietā, bet B grupā uzvarēja abus savus sāncenšus un izcīnīja pirmo vietu. Divas godalgas arī Rihardam Taubem, kurš sacensībās D grupā, piedzīvojis zaudējumu jau pirmajā kārtā, gandarījuma turnīrā svinēja četras uzvaras pēc kārtas un ieņēma trešo vietu, bet C grupā izcīnīja otro vietu. Savukārt Mareks Markāns svara kategorijā līdz 55 kg, vienīgo zaudējumu piedzīvojot finālā, ieguva otro vietu C grupā, bet B grupā bija trešais.

Vairākas godalgotas vietas Pierīgas BJSS pārstāves izcīnīja C vecuma grupā meitenēm. Svara kategorijā līdz 40 kg visu goda pjedestālu aizņēma Vineta Alksne, Andra Nika un Elīza Jevstigņejeva. Pirmo vietu svara kategorijā līdz 28 kg, pieveicot savu vienīgo sāncensi, izcīnīja Helēna Ērenpreisa, otrās vietas ieguva Daira Krope (44 kg) un Sofija Vlasova (32 kg), trešo – Tatjana Vlasova (virs 48 kg).