17.09.2013 10:17

Mārupieši uz goda pjedestāla Valmierā

Latvijas maratona čempionāta ietvaros notikušajā "Nike" 10,5 km skrējienā laureātu vidū iekļuva divi sportisti, kuri pavisam nesen sekmīgi aizstāvēja Mārupes novada godu Pierīgas sporta spēļu krosa sacensībās.

Dāmu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Jeļena Ābele, kura finišēja pēc 38 minūtēm un 47 sekundēm. Savukārt absolūtajā vērtējumā gandrīz 400 skrējēju vidū otrais finišēja Dmitrijs Serjogins (33:07), kurš uzvarētājam Jānim Girgensonam finišā zaudēja septiņas sekundes.

Vēl "Nike" skrējienā vecuma grupā no 35 gadiem dāmām trešo vietu ieņēma ādažniece Ilze Jansone (47:49), bet vīriem grupā no 40 gadiem ceturtais bija siguldietis Kaspars Kārkliņš (39:55).

Maratona skrējienā, kurā Latvijas čempionu titulus izcīnīja kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (2.30:36) un rīdziniece Dace Lina (2.55:06), labākais no Latvijas sportistiem V50 vecuma grupā bija salaspilietis Uldis Kirtovskis (3.05:11), kuru gan apsteidza lietuvietis Alfonss Kazlausks (3.01:51). Sesto vietu savās vecuma grupās ieņēma Andris Jansons no Saulkrastiem (V50) un Viktors Suborins no Siguldas (V60).

Pusmaratona distancē pirmo vietu S50 vecuma grupā izcīnīja carnikaviete Ināra Lūse (1.30:23). Savukārt 5,8 km tautas skrējienā trešo vietu ieņēma Anna Konovalova no Vangažiem 1996./97. g. dz. grupā jaunietēm un Ernests Vīlips no Salaspils 2000. g. dz. un jaunāku puišu grupā.

15 km nūjošanas sacensībās trešo vietu dāmām ieguva siguldiete Inese Sirmā un ceturto – salaspiliete Krista Bondare, bet bērnu sacensībās starp laureātiem iekļuva ādažnieki Amanda un Ričards Sniedzes.

Kopumā uz starta sešās distancēs Valmierā stājās gandrīz divarpus tūkstoši skrējēju.