09.09.2013 11:36

Kristaps Zvejnieks izcīnījis otro Pasaules kausu skrituļslalomā

Kristaps Zvejnieks izcīnījis otro Pasaules kausu skrituļslalomā arhīvs

Par spīti neveiksmei pēdējā posmā Čehijā, mārupietis nosargājis pirmo vietu kopvērtējumā un otro gadu pēc kārtas kļuvis par Pasaules kausa ieguvēju.

Sezonas pēdējās sacensībās Kristaps Zvejnieks pirmajā braucienā sasniedza otro labāko rezultātu, taču otrajā mēģinājumā pieļāva nopietnu kļūdu un finišēja desmit sekundes vēlāk par galvenajiem konkurentiem. Summā uzvarētājam vācietim Manuelam Cērleinam Kristaps zaudēja precīzi 11 sekundes un ierindojās 16. vietā.

Tomēr K. Zvejnieks saglabāja pirmo vietu septiņu Pasaules kausa posmu kopvērtējumā (415 punktu). Divas nākamās vietas ieņēma Vācijas skrituļslaloma meistari Marko Valcs (380 p.) un M. Cērleins (370 p.).

15. pozīcijā sezonas noslēgumā ierindojās Kristapa brālis Miks (75 p.), kurš Čehijā otrajā braucienā tika diskvalificēts, 36. vietu ieņēma Kristaps Zeila, kurš pēdējā posmā bija astoņpadsmitais, bet 40. vietā finišēja Dāvis Zvejnieks, kurš Čehijā tika diskvalificēts. Pavisam šosezon skrituļslaloma Pasaules kausa posmos vīriem bija piedalījušies un ieskaites punktus nopelnījuši 75 sportisti.

Latvija bija pārstāvēta arī dāmu sacensības, kur augsto sesto vietu Čehijā ieguva siguldiete Madara Meldere. Uzvarētājai Klaudijai Vitmanai no Vācijas viņa divu distanču summā zaudēja nepilnas trīs sekundes. 13. vietu ieņēma Marta Garā un 26. vietu Agnese Sakoviča.

Pasaules kausa kopvērtējumā M. Melderei 21. vieta, M. Garajai 37. un A. Sakovičai 56. vieta.