22.08.2013 20:33

Latvijas regbija čempionāta otrā posma četru labāko komandu turnīra, jeb "Super 4" spēlē ceturtdien RFS stadionā Rīgā "Garkalne/Livonia" ar 52:15 (14:7) pārliecinoši uzvarēja "LMT/Eži" komandu un izvirzījās turnīra vadībā.

Cīņu, ko tiešraidē varēja vērot portālā "Apriņķis.lv", ļoti aktīvi un agresīvi sāka "eži" – jau piektajā minūtē nogādāja bumbu garkalniešu ieskaites laukumā un pēc precīza realizācijas sitiena panāca 7:0. Lai atspēlētos, "Livonia/Garkalne" regbistiem bija nepieciešamas desmit minūtes. Pēc teicama individuālā skrējiena piezemējumu veica Vigo Valdavs juniors, bet bijušais "LMT/Eži" spēlētājs Kristaps Bērziņš precīzi sita realizāciju – 7:7.

Kaut rīdziniekiem bija neliels teritoriāls pārsvars, rezultāts līdz pat pirmā puslaika pēdējai minūtei nemainījās. Tad lielisku izrāvienu veica "Livonia" lietuviešu leģionārs Andrjus Sutkus un Bērziņš vēlreiz veica realizācijas sitienu – 14:7.

Visumā līdzīgā cīņa pēc pārtraukuma veica strauju pavērsienu. Otrā puslaika pirmo desmit minūšu laikā "Livonia/Garkalne" regbisti trīs reizes ienesa bumbu ieskaites laukumā, bet "eži" spēja atbildēt tikai ar vienu precīzu soda sitienu – 50. minūtē jau 33:10. Divus piezemējumus veica vēl viens Lietuvas regbists Vitars Blošķis, vienu – Kristaps Bērziņš, kurš arī vēl divreiz precīzi sita realizācijas sitienus.

Turpinājumā Garkalnes kluba uzvara vairs netika nopietni apdraudēta. "LMT/Eži" izdarīja vienu piezemējumu, bet "livonieši" mača pēdējās sešās minūtēs "meloni" ieskaites laukumā ienesa trīs reizes. Trešo reizi spēlē tas izdevās Blošķim, vel divas reizes to izdarīja Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Bērziņš, kurš spēli beidza ar 25 punktiem.

"Ar pirmo puslaiku apmierināts neesmu – puiši nebija noskaņojušies. "Eži" bija ļoti ātri, "Livonia'' pieļāva kļūdas. Otrajā puslaikā izdarījām četrus piezemējumus un bija daudz labāk,'' pēc spēles sacīja "Garkalne/Livonia" galvenais treneris Marks Allens, kurš no saviem spēlētājiem līdz ar uzvaru saņēma dāvanu 47. dzimšanas dienā.

Latvijas regbija čempionātā pēc viena apļa aizvadīšanas četras labākās komandas turpina cīņu par medaļām divu apļu turnīrā, turklāt pirmā riņķa rezultāti netiek ņemti vērā. Turnīra pirmajā spēlē pagājušajā nedēļā "Kalves" regbisti sagādāja pašreizējiem čempioniem Ķekavas regbija klubam "Miesnieki" pirmo zaudējumu šajā sezonā (18:12).

Visas četras pieminētās komandas ir ieņēmušas pirmās četras vietas arī iepriekšējos divos Latvijas čempionātos, taču pēdējās trijās sezonās čempioni katrreiz ir bijuši citi. 2010. gadā uzvarēja ''Eži'', 2011. gadā – ''Kalve'', bet pērn – ''Miesnieki''.