20.08.2013 15:34

Ādažniece un salaspiliete uzvar "SEB" MTB maratona posmā

Ādažniece un salaspiliete uzvar "SEB" MTB maratona posmā Zigismunds Zālmanis, Nikon

Pierīgas riteņbraucēji iekļuvuši starp laureātiem vairākās kategorijās Smiltenē notikušajā "SEB" kalnu divriteņu (MTB) maratona piektajā posmā, kurā startēja vairāk nekā divi tūkstoši dalībnieku.

Lielākos panākumus guvušas dāmas 41 kilometra garajā "Virši-A" tautas braucienā. Ādažniece Dace Hartmane, absolūtajā kopvērtējumā finišējot 144. vietā, jau piekto posmu pēc kārtas bija labākā starp dāmām (1.47:54), bet Dace Kaļverša no Salaspils uzvarēja W-35 vecuma grupā (2.00:47). Trešajā vietā dāmu konkurencē ierindojās Carnikavas sporta centra pārstāve Justīne Brūvere (1.58:01).

Tieši tādas pašas vietas visas trīs Pierīgas riteņbraucējas ieņem arī "SEB" MTB maratona kopvērtējumā pēc pieciem posmiem (pēdējais sestais paredzēts 22. septembrī Tukumā).

41 km garajā "Virši-A" tautas distancē tika noteikti labākie arī jauniešu grupās. M-16 vecuma grupā trešajā vietā ierindojās Ķekavas novada sporta skolas pārstāvis Niklāvs Boļšis, kurš kopvērtējumā ieņem otro vietu. Cits ĶNSS audzēknis Kristofers Bindemanis, kurš uzvarēja M-14 grupā četros iepriekšējos posmos, šoreiz nestartēja.

73,5 km "Skandi Motors" sporta distancē pirmās četras vietas un sešas no pirmajām septiņām vietām absolūtajā vērtējumā izcīnīja Igaunijas riteņbraucēji. Otrs labākais no latviešiem bija siguldietis Raivis Zīmelis, kurš finišēja astotais (2.35:27) un bija trešais M-35 vecuma grupā.

Vienpadsmitais finišēja Ervīns Smoļins no Ikšķiles (2.40:20), divpadsmitais summā un otrais M-40 grupā bija ādažnieks Normunds Zviedris (2.40:37), bet sešpadsmitais – šosejas divriteni pret MTB iemainījušais carnikavietis Toms Skujiņš (2.41:50). Dāmām ceturtajā vietā 15 minūtes aiz uzvarētājas Danas Rožlapas finišēja ikšķiliete Maija Platace (3.22:35).