13.08.2013 17:13

Kristapam Zvejniekam kārtējā uzvara skrituļslaloma sacensībās

Kristapam Zvejniekam kārtējā uzvara skrituļslaloma sacensībās arhīvs

Mārupietis izcīnījis pirmo vietu starptautiskās sacensībās Austrijas pilsētā Utendorfā, taču dienu vēlāk Pasaules kausa posmā piedzīvojis neveiksmi.

Kā ierasts, pirms kārtējā skrituļslaloma ("Inline Alpine") Pasaules kausa posma tika sarīkotas starptautiskas sacensības dalībniekiem dažādās vecuma grupās. Latvijas labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks izcīnīja uzvaru junioru konkurencē 1992./94. gadā dzimušiem sportistiem. Divu trašu summā viņš par 0,92 sekundēm pārspēja tuvākos sekotājus vāciešus Manuelu Cērleinu un Riko Valcu.

Otro vietu jauniešu grupā (1995./96. g. dz.) izcīnīja Kristapa brālis Miks, kurš uzvarētājam Simonam Hazenederam no Vācijas summā zaudēja 0,94 sekundes. Sacensībās jaunietēm trešo un ceturto vietu ieņēma siguldietes Marta Garā un Madara Meldere, bet 16 gadus veco grupā piektais bija vēl viens Zvejnieku dzimtas pārstāvis – Dāvis. Pēdējās vietas starp finišējušajiem ieņēma Kristaps Zeila un Agnese Sakoviča no Siguldas.

Dienu vēlāk skrituļslaloma Pasaules kausa izcīņas sacensībās sezonas līderis un četru iepriekšējo posmu uzvarētājs Kristaps Zvejnieks uzrādīja absolūti labāko rezultātu pirmajā trasē, taču otrajā pieļāva kļūdu un tika diskvalificēts.

Par uzvarētāju kļuva vācietis M. Cērleins. Miks Zvejnieks summā viņam zaudēja 2,34 sekundes un ieņēma devīto vietu. 23. vietā 53 dalībnieku konkurencē finišēja Kristaps Zeila (+7,03 s), bet Dāvi Zvejnieks pirmajā mēģinājumā tika diskvalificēts. Dāmu sacensībās, kurās piedalījās 46 sportistes, Madara Meldere ieņēma 13. vietu, Marta Garā 26. un Agnese Sakoviča 39. vietu.

Skrituļslaloma sezonas beigas paredzētas 7. un 8. septembrī, kad Čehijā notiks Pasaules kausa izcīņas finālsacensības.