12.08.2013 16:24

Ventspils panākumus atkārto Kuldīgā

Kuldīgas pusmaratonā, kurā izcīnīja arī Latvijas čempionāta medaļas, Pierīgas skrējēji īpaši neizcēlās, toties īsākajās distancēs bija starp labākajiem.

Čempiona titulu 21,1 km skrējienā izcīnīja ventspilnieks Valērijs Žolnerovičs (1.06:53), kuram šī bija piektā uzvara Latvijas pusmaratona čempionātos pēc kārtas, kā arī titulētā Jeļena Prokopčuka (1.12:52), kura dažādās distancēs Latvijas čempiones godā ir jau 49 reizes.

No Pierīgas skrējējiem augstāko 52. vietu absolūtajā vērtējumā gandrīz 500 dalībnieku konkurencē ieņēma Rolands Trencis no Babītes (1.23:09), bet Carnikavas sporta centra pārstāvis Viktors Suborins, finišējis 166. vietā (1.35:04), ierindojās trešajā vietā V60 vecuma grupā.

10,5 km garajā "Nike" skrējienā, kurā piedalījās 236 skrējēji, pirmo vietu izcīnīja mārupietis Dmitrijs Serjogins, kurš "ceturtdaļmaratonā" finišēja pēc 33 minūtēm un 59 sekundēm. Šogad viņš jau bija uzvarējis līdzīgā skrējienā Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratona ietvaros un ierindojies trešajā vietā Liepājā.

Dāmu konkurencē skrējējam, kuras vecākas par 35 gadiem (SN35), pirmo vietu ieguva Ilona Kojaloviča no Babītes (44:35) un ceturtā bija Ilze Jansone no Ādažiem (47:27), bet VN40 vecuma grupā trešais bija Andris Kojalovičs (41:08).

5,27 km tautas skrējienā otrās vietas savās vecuma grupās ieņēma siguldiete Rudīte Everte (1995. g.dz. un vecākas) un Anna Konovalova no Vangažiem (1996./97. g.dz.), bet trešo – salaspilietis Ernests Vīlips (2000. g.dz. un jaunāki).

Nākamās nozīmīgās skriešanas sacensības paredzētas 1.septembrī, kad notiks Vecāķu skrējiens.