05.08.2013 16:30

Turaidā sacenšas par "Ātrākā ziņneša" titulu

Turaidā sacenšas par "Ātrākā ziņneša" titulu arhīvs

Skrējienu seriāla "Sigulda Up Cup" otrajā posmā – sprinta skrējienā Turaidas tornī – startējuši 56 dalībnieki.

Pēc kvalifikācijas sacensībām 19 vecuma grupās, pievārējot 38 metrus augstos torņa piecus stāvus un vairāk nekā 100 pakāpienus, labākie tika noskaidroti fināla skrējienos. Vīriem gan kvalifikācijā, gan finālā ātrākais izrādījās sporta kluba "Pantera" un Siguldas sporta skolas pārstāvis Kristaps Stefans, kurš līdz ar to izcīnīja "Ātrākā ziņneša" titulu.

Pirmajā mēģinājumā viņš distanci veica 34 sekundēs, bet finālā Turaidas pils skatu laukumu sasniedza vēl par sekundi ātrāk. Otrajā vietā ierindojās Jānis Novikovs, kurš uzvarētājam zaudēja vienu sekundi, bet trešo vietu dalīja uzreiz trīs dalībnieki, kuri finišēja pēc 37 sekundēm – Mareks Kairis, Žanis Vārna un Niks Ermansons.

Līdz ar to skrējiena rekordu savā īpašumā saglabāja Ainārs Rukkalns, kurš 2010. gadā Turaidas pils Galvenajā tornī uzskrēja 31 sekundē.

Dāmu konkurencē pirmās trīs vietas ieņēma siguldietes Gunta Blūmiņa (0:40), Elīna Štrausa un Kristīne Vārna (0:41).

Uzvarētāji "Sigulda Up Cup" kopvērtējumā tiks noteikti pēc trim posmiem. Seriāls noslēgsies 31. augustā ar skrējienu Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.