07.07.2013 20:26

Pierīgas sportisti krāj medaļas Vaidavā

Pierīgas sportisti krāj medaļas Vaidavā arhīvs

Divas dienas Latvijas izturības sporta veidu pārstāvji, tostarp no Pierīgas, pārbaudīja meistarību sacensībās pie Vaidavas ezera – sestdien tur notika Latvijā populārākās triatlona sacensības, bet svētdien risinājās 11,7 km skrējiens.

Triatlona sacensībās elites grupā 1,05 + 36 + 8 km distancē visai pārliecinoši uzvarēja rīdzinieks Andrejs Dmitrijevs (1.40:04,7), bet otro vietu, čempionam zaudējot četras minūtes, ieņēma Sandris Šika no Stopiņu novada. Tuvāko konkurentu viņš apsteidza par pusminūti.

0,35 + 18 + 4 km distancē, kurā startēja jaunieši un seniori, otro vietu V50 vecuma grupā un septīto vietu absolūtajā vērtējumā ieņēma carnikavietis Raimonds Garenčiks (54:08,1). Carnikava bija pārstāvēta arī bērnu sacensībās. Desmit gadus veco dalībnieku konkurencē 0,1+5+1 km distancē piekto vietu ieņēma Patriks Legzdiņš (20:41,4), bet 13 gadus veco grupā 0,2+9+3 km distancē Edgars Galimžanovs bija ceturtais (40:18,5).

Dienu vēlāk vairāki Pierīgas sportisti plūca laurus 11,7 km skrējienā apkārt Vaidavas ezeram, kas norisinājās jau 32. reizi. S16 vecuma grupā jaunietēm Pierīgas sportistes guva dubultuzvaru – pirmā vieta Ādažu orientieristei Laurai Leibomai (55:35,4), otrā Anna Konovalovai no Vangažiem (1.07:04,7).

Uzvaras savās grupās izcīnīja arī Aigars Leiboms no Ādažiem V50 grupā (45:02,9) un siguldiete Rudīte Everte S35 grupā (53:17,7), bet salaspilietis Nauris Bondars bija otrais V18 grupā un 16. vietā absolūtajā vērtējumā (44:46,6). Par uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (38:20,9). Vēl bērnu sacensībās otro vietu 2003./06.gadā dzimušo grupā ieņēma dienu iepriekš triatlonā startējušais carnikavietis Patriks Legzdiņš.