01.07.2013 13:00

Vieglatlētiem sudrabs un piecas bronzas

Latvijas jaunatnes vieglatlētikas čempionātā vecākajā A grupā (1996./97. g.dz.), kas notika Jēkabpilī, startējuši arī jaunie sportisti no Salaspils, Siguldas un Ķekavas.

Divas godalgas vesera mešanas sacensībās izdevās izcīnīt Salaspils sporta skolas audzēkņiem. Otrajā vietā ar 53,79 metrus tālu raidījumu ierindojās Vladislavs Judins. Uzvarētājam valmierietim Dāvim Oliņam viņš zaudēja 18 centimetrus. Bet trešo vietu ieņēma Artjoms Ahundovs (53,04 m). Vēl viens salaspilietis Eļčins Vorobjovs ieņēma piekto vietu (50,23 m).

Divas bronzas medaļas sprinta skrējienos izcīnīja Valters Reinis Rasnačs no Siguldas sporta skolas. 100 metru distancē viņš finišēja pēc 11,53 sekundēm, no čempiona rīdzinieka Ričarda Millera atpaliekot par sekundes 45 simtdaļām, bet divreiz garāku distanci veica 23,65 sekundēs (uzvarēja jelgavnieks Kristers Kalniņš – 22,98 s).

Vēl vienu medaļu Siguldas sporta skolas kontā nopelnīja šķēpa metējs Ričards Griezītis. Veiksmīgākajā no mēģinājumiem viņš sasniedza 57,75 metrus un ierindojās trešajā vietā. Par Latvijas čempionu kļuvušais Artūrs Meirēns no Valkas šķēpu raidīja tieši trīs metrus tālāk.

Par jaunatnes čempionāta bronzas medaļas laureāti kļuva arī Ķekavas novada sporta skolas pārstāve Sindija Bukša, kura 100 metru skrējienā finišēja pēc 12,67 sekundēm un uzvarētājai Valērijai Bogdanovai zaudēja 0,37 sekundes. 200 metru distancē Sindija ierindojās ceturtajā vietā (26,47 s), bet tāllēkšanā palika 17. pozīcijā (4,41 m).

No Pierīgas jaunajiem vieglatlētiem vēl ķekaviete Marta Šaboviča ieņēma ceturto vietu vesera mešanā (33,31 m), siguldietis Edgars Daugulis bija piektais 800 metru skrējienā (2:11,01), bet Kristaps Geks no Ķekavas novada sporta skola skolas ierindojās desmitajā vietā lodes grūšanā (12,71 m).