17.06.2013 12:42

Rinalds Sluckis – čempions un rekordists

Rinalds Sluckis (pa labi) kopā ar treneri Romānu Melderi Rinalds Sluckis (pa labi) kopā ar treneri Romānu Melderi www.ironman.lv

Mārupietis izcīnījis pārliecinošu uzvaru Valkā un Valgā notikušajā Latvijas čempionātā triatlonā garajā, jeb "Half Ironman" distancē.

Sacensībās elites grupā, kurā startēja vairāk nekā 100 dalībnieku no Latvijas un Igaunijas, triatlonisti peldus veica 1,9 kilometrus, ar divriteni nobrauca 90 kilometrus un pēc tam skrēja pusmaratona distanci (21 km).

Rinalds Sluckis no Mārupes pēc peldējuma nedaudz iepalika no galvenajiem konkurentiem igauņiem, taču bija pārliecinoši labāks riteņbraukšanā un skriešanā. Viņš finišēja pēc trim stundām, 56 minūtēm un 17 sekundēm, sasniedzot jaunu Latvijas rekordu "Half Ironman" distancē. Tuvākais sekotājs igaunis Soks mērķi sasniedza pēc vairāk nekā desmit minūtēm.

Otro vietu Latvijas čempionāta vērtējumā, pirmo vietu V40 vecuma grupā un ceturto absolūtajā kopvērtējumā ieņēma Artis Brikovskis no Babītes novada (4.14:35), desmitais bija Sandris Šika no Stopiņu novada (4.38:59), bet trīspadsmitais Latvijas čempionātā un trešais V50 vecuma grupā – Raimonds Garenčiks no Carnikavas (4.44:56). Vēl viens carnikavietis Māris Liepa ieņēma astoņpadsmito vietu (4.55:20).

Vienlaikus Valkā un Valgā notika arī sacensības jauniešiem 0,1+5+1,5 km distancē. Edgars Galimžanovs no Carnikavas ieņēma 14. pozīciju absolūtajā kopvērtējumā un piekto vietu savā vecuma grupā (21:57). Artūram Liepam attiecīgi 20.un sestā vieta (22:28), Patrikam Legzdiņam – 37. un desmitā vieta (24:11). Uzvarēja Kārels Treps no Igaunijas (20:21).