10.02.2012 13:40

Video: nespēlē paslēpes ar vēzi!

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Lielākā problēma Latvijā starp sievietēm ir ļaundabīgā audzēja diagnostika vēlīnā stadijā. Lielākā problēma Latvijā starp sievietēm ir ļaundabīgā audzēja diagnostika vēlīnā stadijā. no «Dzīvības koka» publicitātes materiāliem

«Nespēlē paslēpes ar vēzi!»- ar tādu devīzi šogad februārī nāk klajā onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības «Dzīvības koks» akcija.

Tas ir video projekts, kurā sievietes tiek aicinātas domāt par savu veselību un dzīvību un izmantot valsts apmaksātās vēža savlaicīgās atklāšanas programmas iespējas.

Kopš 2009.gada janvāra Latvijā tiek ieviesta vēža savlaicīgā atklāšanas programma. Tomēr apmeklējums joprojām ir nepietiekams, jo tikai katra trešā sieviete, kas saņēmusi uzaicinājuma vēstuli, to izmanto.

Statistika par onkoloģiskām saslimstībām rāda, ka no jauna reģistrēto gadījumu skaits laika posmā no 2003. līdz 2010.gadam pieaudzis par 19 procentiem, savukārt uzskaitē esošo onkoloģisko pacientu skaits tajā pašā laika periodā palielinājies par 23%. Tas nevienam nav jaunums, ka lielākā problēma Latvijā starp sievietēm ir ļaundabīgā audzēja diagnostika vēlīnā stadijā.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība «Dzīvības koks» jau trešo gadu veido sociālas video akcijas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību problēmām, kas saistītas ar onkoloģiju.