25.12.2012 11:19

Interaktīvā kartē apkopoti stāsti par šogad darbā bojā gājušajiem cilvēkiem, tostarp Olainē

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Vairāk nekā 23 stāsti par cilvēkiem, kuri šogad zaudējuši dzīvību darbā, apkopoti VDI interaktīvajā kartē ar mērķi pievērst uzmanību darba drošībai. Vairāk nekā 23 stāsti par cilvēkiem, kuri šogad zaudējuši dzīvību darbā, apkopoti VDI interaktīvajā kartē ar mērķi pievērst uzmanību darba drošībai. safetyblog.co.uk

Lai pievērstu uzmanību darba drošībai, Valsts darba inspekcija (VDI) ir izveidojusi interaktīvu karti, kurā apkopoti stāsti par cilvēkiem, kuri šogad zaudējuši dzīvību nelaimes gadījumos darba vietā.

Pērn darba negadījumos Latvijā bojā gājuši 34 cilvēki, šogad oficiāli apstiprināti jau 30 šādi gadījumi, bet vēl 18 atrodas izmeklēšanā. Tas nozīmē, ka katrās desmit dienās Latvijā darbā iet bojā viens nodarbinātais, pēc VDI statistikas secina LETA.

Interaktīvās kartes dati rāda, ka visvairāk negadījumu noticis Rīgas, Liepājas un Ventspils apkārtne, tomēr vairākas nelaimes notikušas arī mazāk apdzīvotās Latvijas teritorijās, piemēram, Alojā. Tur šogad darbā dzīvību zaudēja 44 gadus vecs vīrietis, kuram kūdras ieguves laikā sejā iekoda irsis.

Savukārt Olainē šogad bojā gājuši divi darbinieki – 70 gadus veca sētniece, kurai sniega tīrīšanas laikā uzbrukuši suņi, un 37 gadus vecs vīrietis, kurš, veicot otrā stāva gruntēšanas darbus, nokrita no apmēram trīs metru augstuma.

Smiltenē bojā gājis 52 gadus vecs vīrietis, kurš bez drošības virves bija uzkāpis uz piena mājas jumta, lai nozāģētu desmit centimetru maliņu no jumta paneļiem, bet zaudēja līdzsvaru un izkrita cauri jumta kores atverei no sešu metru augstuma uz betona grīdas.

Lai nolietu uz automašīnas piekabes sakrājušos ūdeni, kāds 57 gadus vecs autovadītājs Bauskā nolēma pacelt piekabi uz augšu. Tajā brīdī mašīna atradās zem augstsprieguma gaisvadu līnijas, tā saskārās ar līnijas zemāko vadu, un no vada caur automašīnas piekabi sāka plūst strāva, kuras nāvējošo triecienu saņēma arī vadītājs.

Auces novadā, slēpjoties zem egles no lietus, bojā gāja 48 gadus vecs mežstrādnieks, jo kokā, zem kura vīrietis slēpās, iespēra zibens.

Šie un vēl vairāk nekā 23 stāsti par cilvēkiem, kuri šogad zaudējuši dzīvību darbā, apkopoti VDI interaktīvajā kartē ar mērķi pievērst uzmanību darba drošībai.