22.11.2016 16:13

Veselības ministrija atradusi 2,5 miljonus eiro papildu izmeklējumu un konsultāciju nodrošināšanai gada beigās

Autors 
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Veselības ministrija atradusi 2,5 miljonus eiro papildu izmeklējumu un konsultāciju nodrošināšanai gada beigās arhīvs

Veselības ministrija (VM) pārdalīs iekšējos līdzekļus 2,5 miljonu eiro apmērā, lai vēl šogad nodrošinātu papildu izmeklējumus un konsultācijas, aģentūru BNS informēja VM pārstāve Agnese Zarāne.

Līdzekļus plānots novirzīt veselības aprūpes pakalpojumu palielināšanai ārstniecības iestādēm, kuras sniedz pakalpojumus bērniem, paredzot palielināt izmeklējumu skaitu par vairāk nekā 25 900 izmeklējumiem. Tāpat nauda paredzēta speciālistu konsultācijām un dienas stacionāra pakalpojumiem, palielinot konsultāciju skaitu par 79 200.

Tāpat daļa no 2,5 miljoniem eiro tiks novirzīti izmeklējumiem, tostarp rentgenoloģijas un sirds asinsvadu sistēmas funkcionālajiem izmeklējumiem, palielinot izmeklējumu skaitu par 57 000. Savukārt izmeklējumu skaitu ķirurģisko pakalpojumu oftalmoloģijas dienas stacionārā, ķīmijterapijas un hematoloģijas dienas stacionārā plānots palielināt par 1700.

Zarāne skaidro, ka līdzekļi pārdalīti no programmām, kurās veidojas ietaupījums.

Kā norāda veselības ministre Anda Čakša, lai gan būtiskākās izmaiņas pakalpojumu pieejamībā sāksies nākamā gada laikā, ar šo piešķīrumu būs iespējams panākt, ka iedzīvotāji pārmaiņas jutīs jau šogad. Proti, ārstniecības iestādes gan Rīgā, gan reģionos gada pēdējos mēnešos varēs novirzīt papildu resursus konsultācijām un izmeklējumiem jomās tur, kur rindas ir vislielākās, un tur, kur vizīte nepieciešama pēc iespējas ātrāk.