09.05.2017 13:46

ANO pārstāvis: Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunam migrantu pieplūdumam

Autors  LETA
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
ANO pārstāvis: Eiropas Savienībai jābūt gatavai jaunam migrantu pieplūdumam arhīvs

Globālā līmenī bēgļu skaits joprojām ir milzīgs, un Eiropas Savienībai (ES) jābūt gatavai, ka jebkurā brīdī atkal var sākties masīvs cilvēku pieplūdums, otrdien starptautiska projekta "Passworld" noslēguma konferencē sacīja ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis.

Viņš klātesošajiem izklāstīja nepieciešamos darbības virzienus, kuros ES būtu jāstrādā, lai risinātu vairākas ar patvēruma meklētājiem saistītas problēmas. Melbiksis norādīja, ka savstarpēji būtu jāsadarbojas ne tikai ES dalībvalstīm, bet ES būtu nepieciešama laba sadarbība arī ar valstīm, kas savienībā neatrodas.

"Vēlamies ES, kas ne tikai sadarbojas ar dalībvalstīm, bet arī valstīm ārpus tās robežām. Tāpat ES jāizstrādā vienota patvēruma meklētāju reģistrēšanas sistēma, dažādām procedūrām jānotiek ātrāk. Jāizveido pārdales mehānisms," sacīja Melbiksis.

Viņaprāt, lai gan daudzās valstīs jautājums par bēgļu integrāciju ir nepopulārs, tomēr tā ir ļoti nepieciešama. Pēc viņa domām ES būtu jādomā arī par labākiem patvēruma meklētāju sagaidīšanas apstākļiem, ierodoties valstī, kā arī jānodrošina viņiem likumīgi ceļi, kā nokļūt ES.

Tāpat Melbiksis norādīja, ka būtu jāpalīdz arī darba devējiem, kuri labprāt bēgļus nodarbinātu, tomēr pastāv dažādi sarežģījumi, kas traucē veiksmīgi to realizēt. "ES arī nepieciešams nošķirt bēgļus un migrantus, un izmantot vienotu pieeju tam, kā izturēties pret šiem migrantiem, kuri ne vienmēr ir bēgļi," teica Melbiksis.

Jau ziņots, ka ES projekts "Passworld" Latvijā tika uzsākts pērn jūlijā, lai veicinātu pieredzes apmaiņu starp dažādām valstīm par imigrantu integrācijas procesiem un problēmām sabiedrībā, meklējot to risinājumus un veicinātu atbalstu pašvaldību vidū.