28.03.2017 14:20

Mūrniece: NATO kaujas grupai jābūt gatavai nekavējoties reaģēt uz jebkādu potenciālu agresiju

Autors  BNS
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Mūrniece: NATO kaujas grupai jābūt gatavai nekavējoties reaģēt uz jebkādu potenciālu agresiju www.sargs.lv

Latvijā esošajai NATO kaujas grupai ir jābūt gatavai nekavējoties reaģēt uz jebkādu potenciālu agresiju krīzes situācijās, otrdien, 28. martā, tikšanās laikā ar Slovēnijas Nacionālās asamblejas prezidentu Milanu Brglezu sacīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Latvijā NATO kaujas grupu veidos Kanādas vadītais NATO spēku daudznacionālais bataljons, kurā piedalīsies arī Slovēnijas karavīri.

"Mēs augstu vērtējam Slovēnijas parlamenta lēmumu nosūtīt savus karavīrus dalībai NATO kaujas grupā Latvijā. Šis žests apliecina Slovēnijas solidaritāti un atbalstu mūsu reģionam," par Latvijas parlamenta spīkeres uzsvērto informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja pauda, ka Latvija atzinīgi vērtē NATO Varšavas samita lēmumu stiprināt alianses klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, kas ir praktisks solidaritātes apliecinājums un atturēšanas signāls Krievijai. Latvija kā NATO kaujas grupu uzņemošā valsts patlaban strādā pie nepieciešamā atbalsta sniegšanas. Kaujas grupai ir jābūt gatavai nekavējoties reaģēt uz jebkādu potenciālu agresiju krīzes situācijās, uzsvēra Mūrniece.

Latviju un Slovēniju vieno draudzīgas attiecības un aktīvs politiskais dialogs, tostarp Eiropas Savienības (ES) un NATO darba kārtības jautājumos, akcentēja Mūrniece. Abas valstis saista sadarbība parlamentu komisiju līmenī, tāpat gan Saeimā, gan Slovēnijas Nacionālajā asamblejā ir izveidota deputātu grupa sadarbībai ar otras valsts likumdevēju.

Abu amatpersonu sarunā Mūrniece pauda bažas par situāciju Austrumukrainā. Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Krievijas aktivitātes NATO robežas tuvumā apliecina, ka mums ir jābūt vienotiem un konsekventiem, turpinot līdzšinējo politiku attiecībās ar Krieviju, un vienīgā iespēja ekonomisko sankciju pārskatīšanai ir Minskas vienošanas pilnīga īstenošana.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols (VL-TB/LNNK) un Saeimas Nacionālās drošības komisijas sekretārs, Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Slovēnijas parlamentu deputāts Ringolds Balodis (NSL).

Brglezu vizītē pavada Slovēnijas Nacionālās asamblejas Lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Simons Zajcs un Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Marko Pogačniks.