04.06.2013 16:58

Ap Ķemeru sanatoriju grib veidot kūrorta zonu

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Ap Ķemeru sanatoriju grib veidot kūrorta zonu www.foto.delfi.lv

Lai Ķemeru sanatorijai saglabātu vēsturisko kurortoloģijas funkciju, deputāti rosina grozīt Ķemeru Nacionālā parka likumu, ap Ķemeru sanatoriju veidojot jaunu teritoriju – Ķemeru kūrorta zonu.

Kā teikts Saeimas Preses dienesta paziņojumā, tā no Ķemeru Nacionālā parka (ĶNP) pašreizējā neitrālā zonējuma tiktu izdalītas teritorijas ap vēsturisko Ķemeru sanatoriju un ar to saistītajām būvēm, par komisijas 6. jūnija sēdē lemto informē Parlamentārās izmeklēšanas komisijas Ķemeru sanatorijas jautājumā priekšsēdētājs Dāvis Stalts.

Komisijas vadītājs norāda, ka likuma grozījumi izstrādāti, komisijas deputātiem Ingai Bitei (RP) un Kārlim Eņģelim (RP) sadarbojoties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un nozares speciālistiem. Komisijas locekļi vienojās pirms likumprojekta virzīšanas izskatīšanai Saeimā organizēt papildu sēdi 6. jūnijā, lai šo likumdošanas iniciatīvu apspriestu ar juristiem.

"Šī ir viena no izmeklēšanas komisijas īstermiņa rīcībām, lai Ķemeru sanatoriju saglabātu kā vienotu kurortoloģijas objektu un nostiprinātu to likumos," norāda D. Stalts, uzsverot: "Lai arī izmeklēšanas komisija sākusi darbu nesen, jau tagad jūtams vairākuma deputātu atbalsts ilgtermiņa valstiskai kurortoloģijas atjaunošanas politikai visā Latvijā. Kurortoloģijas funkciju saglabāšana tieši Ķemeru sanatorijā var kļūt par šī procesa pamatakmeni."

Saeima parlamentārās izmeklēšanas komisiju "Par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, lai izvērtētu Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtētu situāciju saistībā ar SIA "Ominasis Latvia" reģ. nr. 40003417017 maksātnespēju" izveidoja 18. aprīlī. Izmeklēšanas komisija izveidota uz deviņiem mēnešiem pēc 35 Saeimas deputātu pieprasījuma.