23.11.2011 17:40

Kas ir Olaines varenāko bižu īpašnieces?

Autors  Agnese Dzene
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Skolēnu brīvlaika nedēļā gan meitenes, gan zēni pulcējās bērnu un jauniešu sociālajā atbalsta centrā “OLAKS”, lai noskaidrotu, kam biezākā, kam garākā, kam skaistākā bižu frizūra, un pat to, kuram no zēniem garākie mati. Tas visiem olainiešiem tagad zināms.

Ar Olaines novada Domes atbalstu pilsētā tiek rīkoti dažādi izglītojoši, motivējoši un stimulējoši projekti, radošas aktivitātes bērniem un jauniešiem. Nu reiz radošā un interesantā pasākumā bija pienācis laiks mērīties bizēm. “Meitenēm ir fantastiski gari mati, citām pat 79 cm garas bizes. Un to jau visiem vajag parādīt un palielīties, cik esam skaisti,” atklāja bērnu un jauniešu centra vadītāja Jeļena Semjonkina-Getmaņuka.

Pirms oficiālās daļas sākuma meitenes drūzmējās pie spoguļa, lai vēl pēdējo reizi pielabotu izspūrušās matu cirtas. Viena no viņām, Amanda Ķuze, pirms konkursa sākuma savas izredzes uzvarēt vērtēja pieticīgi: “Tagad jau vairs man nav gari mati. Kad biju piecus sešus gadus veca, tad gan bija pāri jostas vietai. Domāju, ka citas meitenes varētu mani pārspēt.” Taču, kad tika paziņoti konkursa rezultāti, Amanda ar Mariju Starikovu un Vanesu Vēveri dalīja pirmo vietu – visām meitenēm izrādījās 11,5 cm biezas bizes. Savukārt ar 71 cm rezultātu garāko matu īpašnieces titulu ieguva starp konkurentēm augumā mazākā Anastasija Mesina. Zēnu konkurencē uzvarēja Artjoms Rihters – viņa rezultāts bija 31,5 cm, bet Varvara Kasperoviča kļuva par oriģinālākās frizūras īpašnieci.

Pasākuma programmu veidoja trīs daļas – matu garuma mērīšana, oriģinālo frizūru izvērtēšana un frizieru meistarklase. Olaines skaistumkopšanas salona meitenes pēc pašu mazo konkursa dalībnieču pārdrošākajām fantāzijām un vēlēšanās veidoja frizūras, krāšņojot matus lentēm, bantēm un pušķiem visās varavīksnes krāsās. Skaisto matu īpašnieces uz brīdi kļuva par Pepijas Garzeķes līdziniecēm, mazajām fejām vai lēdijām, kuras gatavas romantiskām vakariņām sveču gaismā.

Īpaši sacensību dalībniekiem tika rīkotas arī tematiskās stafetes – ar aizsietām acīm jāuzzīmē bize, no maziem diedziņiem tā jāsapin; tāpat varēja arī pildīt atjautības testu, kurā jāatbild uz dažnedažādiem jautājumiem par matiem – cik ātri tie aug, cik bieži izkrīt, cik bieži jāmazgā un līdzīgi. Pasākumā piedalīties tika aicinās ikviens no 7 līdz 18 gadu vecumam, kurš spēja rast brīvu brīdi un iespēju šādai izklaidei.

“Uz centru vairāk nāk zēni, jo piedāvātās aktivitātes ir sportiskas – šeit var spēlēt pingpongu, šahu, dambreti vai novusu. Bet ar mērķi beidzot piesaistīt un iesaistīt meitenes, rīkojām garākās bizes konkursu,” piebilst centra vadītāja.