23.11.2011 17:29

Gods papildināt Siguldas vēstures lappuses

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Atkal nemanot aizritējis gads Siguldas novada dzīvē – 18. novembrī, Latvijas dzimšanas dienā, Siguldas novada Dome godinās savus ļaudis – cilvēkus, kuri ar savu darbu, rīcību vai lēmumu virza un veido Siguldas ikdienu.

Šogad Siguldas novada Domes komiteja astoņās nominācijās “Siguldas novada Gada cilvēks 2011” izvirzījusi siguldiešus, kā arī citus cilvēkus, kuri dāsni dalās ar savām idejām un iniciatīvām Siguldas kultūras telpā, Siguldas novada uzņēmumus, zemnieku saimniecības un biedrības. Gaidot Siguldas Goda dienu, līdz 10. novembrim katram siguldietim ir dota iespēja ne tikai ievilkt ķeksīti aptaujas anketā, bet arī pārdomāt, izvērtēt un iepazīt šos cilvēkus, viņu padarīto. Vai tas ir aktīvs pensionārs, iemīļots skolotājs, gudrs un saprotošs dakteris, vai cienījams pašvaldības un zinošs valsts iestādes darbinieks, varbūt izcils skolnieks, sportisks, daudzsološs jaunietis, tā var būt arī stipra ģimene, atsaucīgs kaimiņš vai vienkārši cilvēks, kurš dara mūsu novada ikdienu krāsaināku, labestīgāku. Līdz 10. novembrim iedzīvotāji aicināti nobalsot par vienu kandidātu katrā nominācijā, aizpildot anketas, kuras var saņemt un iesniegt novada Domē, pašvaldības pārvaldēs, Pakalpojumu centrā, pilsētas un pagastu kultūras namos, dienas centrā, Mākslu skolā “Baltais flīģelis”, novada bibliotēkās, kā arī www.sigulda.lv.

Sastaptie siguldieši atzīst, ka vēl nav paguvuši iedziļināties anketā, citiem savukārt ir grūti novērtēt, cik nozīmīgs ir bijis būvnieka, maizes cepēja, stādu audzētāja vai cita nominētā cilvēka devums novada izaugsmē. Tomēr gandrīz katrs no uzrunātajiem varēja nosaukt Siguldas novadā kādu cienījamu cilvēku. Sastaptie siguldieši stāsta, ka būtu lietderīgi papildināt nomināciju sarakstu ar atzinību par mūža ieguldījumu, tāpat nav nominācijas izplatītajām profesijām – labākais pārdevējs, labākais šoferis, kā arī ir nozīmīgi labie rūķīši, kurus pirmos varam satikt rīta cēlienā – pastnieks, biļešu pārdevējs stacijas un autoostas kasēs, avīžu tirgotājs kioskā. Lai gan profesionalitāte un darba spējas ir nozīmīgs rādītājs balvas saņemšanai, tomēr aptaujātie augstu vērtēja novada iedzīvotāju cilvēciskās īpašības – atsaucību, laipnību, godīgumu un labsirdību.

Pagājušajā gadā Siguldā tika nominēti šādi cilvēki: uzņēmējdarbībā – Valdis Siļķe, novada attīstībā – Dainis Dukurs, kultūrā – Indra Ozoliņa, izglītībā – Vilnis Trupavnieks, sabiedriskajā dzīve – Juris un Andris Šici un Martins un Tomass Dukuri, labdarībā – Māris Malcenieks, sportā Jānis Turauskis, lauksaimniecības attīstībā – Aizsilnieku ģimene.

Kurš pelnījis būt Siguldas Gada cilvēks 2011?

Ingrīda, Z/S “Jurbreņči” īpašniece, LPKS “Zaļais grozs” valdes priekšsēdētāja:

“Jau kuro gadu es virzītu ģimenes ārsti Aiju Turausku. Viņa ir bijusi daktere jau vairākās paaudzēs, gripas epidēmijas laikā – vai tā ir sestdiena vai svētdiena, vai vienpadsmit vakarā – viņa atbrauks. Ārpus darba laika reizi mēnesī apciemo arī savus vecos pacientus Mālpils pansionātā. Savu slimnieku psihologs ar fantastiskām darba spējām. Smaidīga, nekad nesūrojas.”

Kārlis, iekārtu mehāniķis SIA “Gauja AB”:

“Gada cilvēks – tas, manuprāt, ir ļoti augsts tituls. Lai gan visu mūžu dzīvoju Siguldā, es tik labi nepazīstu siguldiešus, lai varētu kādu ieteikt šādam godam. Par izvirzītajiem kandidātiem man nav informācijas, ka tie būtu izdarījuši ko īpašu, manuprāt, katrs pilda savus amata pienākumus, par ko saņem atlīdzību vai attīsta savu uzņēmējdarbību.”

 Gaida Ābele, pensionāre, bioloģijas zinātņu doktore:

“Tā ir Helēna Dirže, kas visas sezonas garumā rūpējas par tīrību Allažu Kaļķu gravas dabas takās. Jau no rīta taciņas ir izstaigātas, atkritumi savākti, pārbaudīts, vai nav sakrituši koki, vasarā nopļauta zāle, rudenī savāktas lapas, ziemā sniegs. Otrs cilvēks ir mūsu pastniecīte Vita Apalupe, kas atnes ne tikai avīzi, vientuļiem cilvēkiem pastnieks atved arī maizīti.”

Sarmīte, dzīvo Siguldā, strādā bērnudārzā “Ābelīte”:

“Goda novadnieks daudziem siguldiešiem ir Lilija Vītola. Viņas mūžs veltīts Siguldas bērniem, lai viņiem bērnudārzā būtu viss labākais. Daudz domājusi par bērnu sportisko attīstību, grūtajos laikos cīnījusies par telpu remontiem. Stingra un saprotoša ir bijusi pret saviem darbiniekiem. L. Vītolai pienākas ne tikai “Gada cilvēka” tituls, viņa pelnījusi medaļu par mūža ieguldījumu.”

Jeļena, dzīvo Turaidā, strādā kioskā:

“Es uzskatu, ka nominācijā “Gada cilvēks” vajag iekļaut titulu “Labākais vai laipnākais pārdevējs”, jo pie mums ir tik daudz cilvēku, kuri strādā šajā specialitātē. Agri rīti, vēli vakari, kā tikt uz darbu, kā mājās, tas nevienu neinteresē. Ne tikai jāpārdod, bet arī jāveic daudzi blakus pienākumi, pārdevējs pilda pat apsarga darbu. Kaut esi pārguris, tomēr ir jāsmaida un jāuzklausa citu bēdas.”