14.02.2012 13:28

Stopiņu pamatskolā būs centrālā apkure

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Stopiņu pamatskolā mācās 103 izglītojamie, kuri apgūst mazākumtautību pamatizglītības programmu. Stopiņu pamatskolā mācās 103 izglītojamie, kuri apgūst mazākumtautību pamatizglītības programmu. stopini.lv

Nākamajā mācību gadā Stopiņu pamatskolā siltumu nodrošinās centrālā apkure, nevis malkas krāsns katrā klasē, kā tas ir pašreiz.

Līdz šim Stopiņu pamatskolā siltumu katrā klasē nodrošināja atsevišķa malkas krāsns, taču Stopiņu novada Dome nolēmusi mainīt esošos situāciju un līdz septembrim plāno uzcelt jaunu piebūvi skolai, kuras pagrabstāvā atradīsies apkures telpa ar palīgtelpām.

«Vienā no palīgtelpām tiks uzglabātas granulas. Skolas apkuri nodrošinās viens operators,» informē Stopiņu novada izpilddirektors Andris Kurzemnieks, «pašreiz klašu telpās un gaiteņos ir malkas krāsnis. Par siltumu rūpējas viena tehniskā darbiniece. Malka tiek uzglabāta šķūnī blakus skolai.»

Piebūves remontdarbi plānoti no šā gada maija līdz septembrim.

«Iepirkuma procedūra tiks izsludināta aprīļa beigās,» precizē Stopiņu novada izpilddirektors.

«Izvērtējot iespējamos apkures veidus un to izmaksas, granulas izvēlētas kā videi draudzīgs un izmaksu ziņā ekonomisks kurināmais, kas neprasa arī pastāvīgu operatora klātbūtni apkures nodrošināšanā,» informē Stopiņu novada izpilddirektors Andris Kurzemnieks.

Šī projekta plānotās izmaksas ir 195 tūkstoši latu, no kuriem 155 tūkstoši latu paredzēti būvniecības darbiem, bet 40 tūkstoši latu - katlumājas aprīkojumam un siltuma sistēmas izveidei.