13.02.2012 17:43

Rīgas suņi un kaķi pārpilda Stopiņus

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Rīgas Domes apmaksātā dzīvnieku patversme atrodas Stopiņu novadā, Līčos. Rīgas Domes apmaksātā dzīvnieku patversme atrodas Stopiņu novadā, Līčos. Krišjānis Grantiņš

Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme Stopiņos ir pārpildīta, šobrīd 60 suņiem un kaķiem paredzētajās vietās mitinās jau 168 dzīvnieki.

Visi Rīgas pilsētā klaiņojošie suņi un kaķi tiek nogādāti Rīgas Domes apmaksātajā dzīvnieku patversmē Stopiņu novadā, Līčos. «Nevaru paskaidrot, kāpēc patversme šobrīd ir tik pārpildīta. Laikam mājdzīvnieku saimnieki palikuši bezatbildīgāki,» saka biedrības «Dzīvnieku pansijas Ulubele» brīvprātīgā Linda Kuikulīte.

L. Kuikulīte skaidro, ka vienā voljērā, būdā vai stacionārajā būrī pašreiz dzīvo divi līdz trīs suņi. «Agrākā pastaigu laukuma vietā tagad ir izveidotas suņus un kaķu guļvietas. Paldies tiem cilvēkiem, kuri mums ir uzdāvinājuši vairākus būrus, kur turēt dzīvniekus,» piebilst «Ulubeles» pārstāve.

L. Kuikulīte uzsver, ka sociālajos tīklos izskanējusī informācija - patversmes ir pārpildītas, suņus un kaķus vairs nav kur izmitināt, atliek vien iemidzināt - ir brīdinājums dzīvnieku saimniekiem, lai pieskata savus mājdzīvniekus. «Tā ir iebiedēšanas taktika. Citādāk mēs vairs netiekam galā ar mīluļiem, kuri tiek palaisti brīvi paskriet un pazūd. Bieži vien cilvēki neapzinās, ka mājdzīvnieks var aizmukt. Lielākoties noklīdušajam mīlulim atrodam saimniekus, bet bieži vien viņš turpina mitināties pie mums,» akcentē L. Kuikulīte.

Patversmē tiek izmitināti klejojoši dzīvnieki, kā arī tie mājdzīvnieki, kuriem nomiruši saimnieki. «Dzīvnieku pansijā izmitinām tikai suņus un kaķus, pārējos dzīvniekus cenšamies iekārtot «pagaidu mājās» pie cilvēkiem, jo mums nav piemērotu telpu viņu turēšanai. Lielākoties tās ir jūras cūciņas, žurkas un kāmji,» uzsver «Ulubeles» pārstāve.

Patversmē iemidzina tikai agresīvos suņus. «Ja uz ielas ir noķerts suns vai kaķis ar putām uz lūpām, tikai tad mēs viņu iemidzinām. Diemžēl statistika ir skaudra, jo mēnesī «miega» zāles iešpricējam diviem līdz trīs suņiem. Salīdzinājumā ar citām valstīm, Latvija šajā jautājumā ir ļoti bezatbildīga,» akcentē L. Kuikulīte.