23.11.2011 19:10

Mālpils novada Dome plāno atjaunot sagruvušo ēku

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Mālpils novada Dome plāno lūgt valstij finanšu līdzekļus sagruvušās mājas atjaunošanai.

“Konkrētu nepieciešamo summu nevaru nosaukt, jo jāsagaida ekspertu slēdziens. Tad tiks izveidots tehniskais projekts, kura neatņemama sastāvdaļa būs šis slēdziens un finanšu aprēķins. Kad nepieciešamā summa būs zināma, tad rakstīsim iesniegumu Ministru kabinetam,” paskaidro A. Lielmežs.

Savukārt Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) līderis Andris Jaunsleinis aģentūrai BNS norādīja: “Ja māju neatjauno, pārējos dzīvokļus nevar ekspluatēt, bet skaidrs, ka cilvēkiem, kuriem dzīvokļu vairs nav, nav naudas mājas atjaunošanai. Tas būtu ārkārtas gadījums, ka valdība kopā ar pašvaldību pieņem lēmumu māju atjaunot, vienlaikus jāatrisina jautājums, ka izbūvētie dzīvokļi vairs nebūs šo cilvēku īpašumā. Šie cilvēki būs tikai īrnieki, bet ne īpašnieki.”

Traģēdijā cietušajiem iedzīvotājiem dāvinās siltu apģērbu un aicina ziedot

Otrdien, 25. oktobrī, traģēdijā cietušajiem iedzīvotājiem Latvijas Samariešu apvienība sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju dāvinās siltu apģērbu – jakas un bikses.

Kā arī šajā pašā dienā organizācijas “Paēdušai Latvijai” komanda organizēs divus mobilos palīdzības punktus Rīgā pie lielveikaliem “Maxima XXX”, aicinot iedzīvotājus ziedot dažādas sadzīves lietas – traukus, mēbeles un citas nepieciešamākās preces. Nelaimē cietušajiem jau nogādātas pārtikas pakas, kurās ir viss nepieciešamais, lai cilvēki būtu paēduši.

Darbi pakārtoti traģēdijas seku novēršanai

“Pašreiz Mālpils novada Domes darbi ir pakārtoti traģiskā nelaimes gadījuma seku novēršanai. Liels paldies visiem, kas operatīvi iesaistījās traģiskajā nelaimes gadījumā. Paldies kaimiņu novadiem un Valsts operatīvajiem dienestiem, kas palīdzēja mobilizēt darbus notikuma vietā, Valsts policijas darbiniekiem, kuri pirmdien, 17. oktobrī, apsargāja sagruvušo ēku,” saka Mālpils novada Domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Krieviņa.

Notikusī nelaime prasīja piecu cilvēku dzīvību. Viņus godinot, Mālpils Dome 21. oktobri pasludināja par sēru dienu. Pie Latvijas valsts karoga kāta tika piestiprināta melna lente vai karogs tika nolaists pusmastā. Septiņi iedzīvotāji, tostarp četrus un desmit gadus vecas meitenītes, ar dažādām traumām tika nogādāti slimnīcā. “Sēru dienā Mālpils kapsētā tika apglabāts viens no bojāgājušajiem, savukārt sestdien “zemes klēpī” guldīja vēl vienu mirušo. Diviem bojāgājušajiem cilvēkiem atdusas vietas tagad būs Jēkabpils kapsētā, bet viens tiks apglabāts kādā no Rīgas kapsētām,” skaidro I. Krieviņa.

RAA jau iepriekš rakstīja, ka naktī uz 16. oktobri, iespējams, gāzes eksplozijas dēļ sagruva daļa trīsstāvu ķieģeļu mājas, izpostot sešus no 18 ēkā esošajiem dzīvokļiem.

Patlaban visi ēkas iedzīvotāji ir evakuēti un ar pašvaldības atbalstu iedzīvotāji izmitināti Mālpils profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcā.