23.11.2011 16:42

Mālpils traģēdijā cietušajiem atsaucīgi ziedo mantas

Autors  Agnese Dzene
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Otrdienas, 25. oktobra, vakarā Rīgā triju stundu laikā lielais busiņš bija pilns visdažādākajām sadzīvē nepieciešamajām lietām. Redzot cilvēku lielo atsaucību, ceturtdien uz mobilo palīdzības punktu nosūtīja jau divas mašīnas.

Traģiskajā nelaimes gadījumā Mālpils novada Upmalās daudzas ģimenes palika bez pastāvīgas dzīvesvietas un ikdienā nepieciešamām sadzīves lietām. Reaģējot uz notikušo, “Paēdušai Latvijai” komanda aicināja cilvēkus palīdzēt nelaimē cietušajiem un ziedot savas mantas, kuras pašiem ikdienā vairs nav nepieciešamas, taču ir darba kārtībā un citiem var kļūt noderīgas.

Latvijas Samariešu apvienības projektu vadītājs Mārtiņš Etkins pastāstīja, ka otrdienas mantu vākšanas akcijā cilvēku atsaucība bijusi patiesi liela. “Cilvēki bija ļoti aktīvi. Nesa visdažādākās mantas – krēslus, skapjus, sadzīves tehniku un visu citu, kas pašiem vairs nav nepieciešams, taču vēl ir darba kārtībā un lietojams,” saka Mārtiņš. Tāpat lielā vairumā esot sanesti trauki un citas saimniecības lietas. Uz mantu ziedojumu vietu nākuši arī tie, kuriem pašiem nav bijis iespējas tās atvest. “Tad viņi atstāj savu kontaktinformāciju un mēs paši braucam savākt mantas,” piebilst M. Etkins. Labdarības akcijas komanda bieži brauc pie cilvēkiem uz mājām, taču gadās arī, ka atdotā sadzīves tehnika nedarbojas. “Būtiski, lai tās ir lietošanas kārtībā,” uzsver M. Etkins.

Mobilie palīdzības punkti bija divās vietās Rīgā – 25. oktobrī K. Ulmaņa gatvē 88a un 27. oktobrī A. Deglava ielā 67 pie “Maxima XXX” lielveikaliem. Sadarbībā ar LNT raidījumu “Degpunktā” un ar veikalu tīkla “Maxima” atbalstu projekta “Paēdušai Latvijai” ietvaros cietušajiem jau nogādātas pārtikas pakas, kurās ir viss nepieciešamais, lai cilvēki būtu paēduši.

Naktī uz 16. oktobri sagruva daļa trīsstāvu ķieģeļu mājas, izpostot sešus no 18 ēkā esošajiem dzīvokļiem. Notikusī nelaime prasīja piecu cilvēku dzīvību, kurus godinot Mālpils novada pašvaldība 21. oktobri pasludinājusi par sēru dienu. Septiņi iedzīvotāji, tostarp četrus un desmit gadus vecas meitenītes, ar dažādām traumām tika nogādāti slimnīcā.