08.02.2012 13:43

Saules enerģija sildīs Ulbrokas peldbaseina ūdeni

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

No maija Stopiņu novada Ulbrokas sporta kompleksa peldbaseina ūdeni uzsildīs ar «Saules baterijām».

Stopiņu novada domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs atklāj, ka saules kolektoru sistēma peldbaseina ūdens uzsildīšanai uz Ulbrokas sporta kompleksa jumta tiks uzstādīta līdz šā gada maijam.

Plānots, ka projekta kopējās izmaksas būs 66 179 lati, no kuriem 75% jeb 49 634 lati būs Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums, bet 25% jeb 16 545 lati - pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir samazināt CO2 emisiju atmosfērā. «Stopiņu novads atbalsta un veicina atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Plānots, ka šā projekta rezultātā tiks samazināta CO2 emisija par 32,21 tonnām gadā, siltumenerģijas izmaksu ietaupījums būs ne mazāk kā 25% no kopējām izmaksām. Saules enerģijas kolektora sistēmas jauda plānota 84,15 kW, ko izmantos peldbaseina ūdens uzsildīšanai, kopā plānots saražot 122,01 MWh siltumenerģijas gadā,» paskaidro Stopiņu novada domes projektu vadītāja Linda Rutka.

Baseins Ulbrokas sporta kompleksā strādā 11 mēnešus gadā. «Vienīgais mēnesis, kad tas ir slēgts – ir jūlijs. Tajā ir četri celiņi pa 25 metriem. Darba dienās līdz diviem baseinā peld un mācās peldēt skolēni, pēc tam baseins ir pieejams ikvienam. To apmeklē iedzīvotāji gan no mūsu, gan Ogres, gan Salaspils novada,» stāsta Stopiņu mērs.