06.02.2012 16:55

Olaines cietumu tuvākajā laikā priekšnieka maiņa neskars

Autors  Zane Lukstiņa
Novērtēt šo ziņu
(3 balsojumi)
Kamēr pārējos Latvijas cietumos gaidāma to līdzšinējo priekšnieku maiņa, Olaines cietumu šī rotācija neskars. Kamēr pārējos Latvijas cietumos gaidāma to līdzšinējo priekšnieku maiņa, Olaines cietumu šī rotācija neskars. Foto: Krišjānis Grantiņš

Trīs no Latvijas lielākajiem cietumiem gaida pārmaiņas – lai uzlabotu darba kvalitāti, veikta cietumu priekšnieku rotācija.

Tā skārusi Rīgas Centrālcietumu, Brasas un Šķirotavas cietumus, savukārt vienīgajā Pierīgas cietumā Olainē šādas izmaiņas nav gaidāmas.

Turpmāk galvenais lēmējs Rīgas Centrālcietumā būs bijušais Brasas cietuma priekšnieks Jevgēņijs Visockis. Brasas cietuma priekšnieks būs Raivis Runcis, kurš iepriekš vadīja Šķirotavas cietumu. Līdzšinējais Rīgas Centrālcietuma priekšnieks Sergejs Logutovs vadīs Šķirotavas cietumu, ziņo aģentūra LETA. Savukārt Olaines cietumā vadības grožus savās rokās joprojām turēs Jānis Rubīns.

Par iemesliem, kādēļ veikta rotācija, komentāru sniedz Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte: «Tas notiek, lai uzlabotu darbu sistēmā. Ilgstoši atrodoties vienā amatā, sabiedrībā rodas priekšstats, kas nemainās. Tāpēc sistēmai noderīgas ir pārmaiņas.»

Viņš uzsver, ka šie vadītāji netiek ne atlaisti, ne kā citādi negatīvi iespaidoti, tikai rotēti.

Latvijā kopumā atrodas 12 ieslodzījuma vietas. Kāpēc rotācija veikta tieši šajos 3 cietumos, V. Puķīte skaidro: «Jo tie ir trīs no lielākajiem Rīgas cietumiem. Vispirms plānotas pārmaiņas galvaspilsētā, pēc tam reģionos.» 

Kad gaidāma nākamā rotācija, viņš gan atklāt nevēlas.

Kā jau iepriekš ziņots, Olaines cietumu gaida cita veida pārmaiņas. Tā teritorijā plāno būvēt centru atkarīgajiem – no alkohola, narkotikām un citām vielām. V. Puķīte norāda, ka runāt par centra vadības sastāvu un tā iespējamām izmaiņām esot pāragri, jo triju gadu laikā, kuros plānots to uzcelt un nodot ekspluatācijā, daudz kas var mainīties.

Pati centra būvniecība gan vēl nav uzsākta. «Lēmumi par to tiek pieņemti Norvēģijā un Briselē, bet, visticamāk, ka būvniecība sāksies šī gada vidū,» informē Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšnieks.