04.02.2012 14:16

Salaspils dome tiesāsies ar būvfirmu «Uni Būve»

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Arī Salaspils 2. vidusskolā būvfirmai «Uni Būve» vajadzēja veikt siltināšanas darbus. Arī Salaspils 2. vidusskolā būvfirmai «Uni Būve» vajadzēja veikt siltināšanas darbus. Foto: Krišjānis Grantiņš

Rīgas Apgabaltiesa apstiprinājusi Salaspils novada Domes iesniegto prasības pieteikumu par līgumsoda piedziņu 1,211 miljonu latu apmērā.

Prasība celta pret pilnsabiedrību «Uni Būve» un tās biedriem - SIA «UNI SAN» un SIA «INFO BŪVE».

Minētais uzņēmums apņēmās veikt četru Salaspils novada izglītības ēku siltināšanu četru mēnešu laikā, bet to nerealizēja. Rīgas Apgabaltiesa arī apķīlājusi virkni abiem uzņēmumiem piederošu īpašumu 200 000 latu vērtībā.

Apgabaltiesa pēc domes lūguma tās celtajai prasībai piemērojusi daļēju nodrošinājumu 200 000 latu apmērā. Lēmums, ar kuru īpašumi apķīlāti, nav pārsūdzams, savukārt lēmumu par atteikumu prasību nodrošināt pilnībā vēl ir iespējams pārsūdzēt, atsaucoties uz Apgabaltiesas preses sekretāra Aigara Bērziņa teikto, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Pagaidām apgabaltiesa vēl nav noteikusi datumu, kad lieta tiks skatīta pēc būtības, jo atbildētājiem dots laiks līdz 25. februārim paskaidrojumu sniegšanai par tiesā iesniegto prasību.

Pieteikums tiesā iesniegts sakarā ar projekta «Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Salaspils novada pašvaldības izglītības iestāžu ēkās» ietvaros paredzēto darbu neizpildi un būtiskajiem kavējumiem.

Četru izglītības iestāžu ēku - bērnudārzu «Ritenītis», «Atvasīte», «Saulīte» un Salaspils 2. vidusskolas - renovācija uzskatāma par nozīmīgāko pašvaldības plānoto projektu gan pērn, gan šogad. «Šo projektu iesākām jau pagājušajā gadā. Celtniecības firma «Uni Būve» uzņēmās izpildīt paredzētos energoefektivitātes paaugstināšanas darbus, bet tā arī tos nerealizēja. Tas ir mūsu goda jautājums – šo projektu novest līdz plānotajam rezultātam,» precizē Salaspils novada Domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars.

Saskaņā ar 2011. gada 8. februārī noslēgto līgumu pilnsabiedrība «UNI BŪVE» apņēmās veikt četru ēku siltināšanas darbus četru mēnešu laikā - no pagājušā gada 1. maija līdz 31. augustam.

«Dome jau kopš līguma slēgšanas brīža ir ievērojusi stingru finanšu disciplīnu un regulāri veikusi norēķinus ar ģenerāluzņēmēja biedru SIA «INFO BŪVE», turpretī būvuzņēmējs jau sākotnēji bija izvirzījis līgumā neparedzētas ultimatīvas prasības, nav izpildījis nevienu no līgumā un papildus vienošanās noteiktajiem darbu etapiem, pieļāvis izpildes termiņu kavējumus un darbu neizpildi,» informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Trukšāne, «tādājādi pašvaldībai kā pasūtītājam sadarbības turpināšana ar būvnieku, kas pieļāvis tik būtiskus pārkāpumus, radīja pamatotas bažas par tā spēju vispār izpildīt līgumsaistības.»

2011. gada 14. oktobrī dome ārkārtas sēdē nolēma pārtraukt līguma saistības ar pilnsabiedrību «UNI BŪVE».