02.01.2013 22:28

Laikraksts: Olaine nav īpaša

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Laikraksts: Olaine nav īpaša www.vieglicelot.lv

Pagājušajā mēnesī Olainē uz ielas uzdarbojās kāds cilvēku dūrējs. Policija aizturēja un tiesa piemēroja apcietinājumu vīrietim, kuru tur aizdomās par sešu cilvēku saduršanu.

Vai Olaine ir īpaši bīstama vieta? Kā notika operatīvais darbs un kādas mācības gūtas? "Latvijas Avīzei" stāsta Olaines iecirkņa priekšnieks Kaspars Ramma.

K. Ramma: "Olainē dzīvoju kopš 1991. gada un varu apgalvot, ka tā ir sakopta un mierīga vieta. Pierīgā kārtības un drošības ziņā Olaini salīdzina ar Salaspili – situācija ir līdzīga. Šādas neizprotamas duršanas uz ielas ir ļoti nepatīkamas un racionāli izskaidrot nevar. Jebkurā gadījumā tam nav nekāda sakara ar vietu. Konkrēto gadījumu decembrī nedrīkstu komentēt, jo notiek izmeklēšana, vainīgais aizturēts.

Uzreiz pēc notikušā Olainē ieradās un operatīvo darbu plānošanā piedalījās policijas priekšnieks Ints Ķuzis un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Tika iesaistītas trīs speciālo uzdevumu vienības autoekipāžas, pavisam kopā strādāja 35 policisti ar 15 automašīnām. Policisti darbojās profesionāli. Spēku un tehnikas bija pietiekami. Nedomāju, ka vēl kaut ko vajadzēja. Cilvēki palīdzēja, zvanīja par aizdomīgiem cilvēkiem: paradoksāli, bet tādējādi šis noziegums ļāva mums atklāt vairākas zādzības. Žēl tikai, ka par tādu samaksu. Cilvēki pēc šādiem gadījumiem kļūst modrāki. Ministrs teica, ka vēl vienu šādu cilvēku duršanu uz ielas negribētu piedzīvot. Es arī negribu."

Kā jau ziņots, 16. decembra vakarā Olainē uz ielas tika sadurti seši vientuļi gājēji. Aizdomās par šiem uzbrukumiem policija pirmdienas rītā aizturēja 1975. gadā dzimušu Olaines iedzīvotāju, tomēr vēlāk izrādījās, ka viņš nav īstais uzbrucējs. Šis aizturētais, pēc policijas domām, varētu būt uzbrucis kādam citam vīrietim iepriekš. Tās pašas dienas vakarā policija aizturēja 1966. gadā dzimušu, agrāk netiesātu vīrieti. Tiesā advokāte teica, ka klients vainu neatzīst.

"Olaines dūrēja" lieta – kas notiek Olainē?