30.01.2012 17:14

Skolēni līdz 12 gadiem var neapmeklēt skolu, ja temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)
Nedēļas sākumā besis brīžiem skaidrosies un nokrišņi nav gaidāmi. Nedēļas sākumā besis brīžiem skaidrosies un nokrišņi nav gaidāmi. Foto: Krišjānis Grantiņš

Skolēni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem pēc Celsija skalas, paredz "Profesionālās izglītības likums". 

Savukārt skolēni, kuriem ir 13 un vairāk gadu izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem.

Nedēļas pirmajā pusē gaisa temperatūra nakts stundās būs no mīnus 18 līdz pat mīnus 23 grādiem pēc Celsija skalas, tikai Kurzemes piekrastē tā būs par pāris grādiem augstāka, savukārt nedēļas otrajā pusē valsts austrumos termometra stabiņš noslīdēs līdz pat mīnus 30 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Gaisa temperatūra dienas laikā nedēļas sākumā gaidāma no mīnus 8 grādiem rietumos līdz pat mīnus 17 grādiem austrumos. Bet nedēļas otrajā pusē tā nepārsniegs mīnus 22 grādus pēc Celsija skalas.

Sākot no nedēļas vidus, līdz pat perioda beigām neliela zema spiediena ieplaka gādās gan par biezāku mākoņu segu, gan atsevišķos rajonos par nelielu sniegu.