25.01.2012 12:18

Plāno veikt atkārtotu ekspertīzi sprādzienā cietušajai Mālpils ēkai

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Mālpils novada Upmalas ciemā sprādzienā sagruvušajai mājai plāno veikt atkārtotu ekspertīzi.

Neparedzētu iemeslu dēļ cietusī ēkas daļa sākusi plaisāt, apstiprina Mālpils novada Domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs. Mājas apsaimniekotāji SIA „Norma K" plāno lūgt Latvijas Būvinženieru savienībai veikt atkārtotu ēkas ekspertīzi. Sākotnējais LBS atzinums bija pozitīvs, tika uzskatīts, ka sprādzienā visvairāk cietušo ēkas daļu var atjaunot.

 

Šīs nedēļas laikā tiks pabeigti sprādzienā cietušās mājas konservācijas darbi. Mājas apsaimniekotājs SIA "Norma-K" valdes loceklis, Voldemārs Cērps skaidro, ka, veicot konservācijas darbus, būvniekiem radās pamatotas aizdomas, ka cietušo ēkas daļu nevarēs atjaunot, parādījušās pilnīgi neparedzētas plaisas un ir skaidrs, ka māja plaisā tālāk.

Mājas apsaimniekotājs informē, ka šonedēļ tiks saņemti būvnieku un būvuzraugu rakstiski slēdzieni par to, vai drīkst tālāk ekspluatēt šo ēku. Pēc dokumentu saņemšanas, V. Cērps sūtīs rakstisku lūgumu Latvijas Būvinženieru savienībai, lai ēkas labās puses daļu, par kuru iepriekš tika uzskatīts- varēs tajā dzīvot, tiktu veikta atkārtota ekspertīze.

„Vēl negribētu prognozēt šīs ekspertīzes slēdzienu, bet pieļauju, ka arī tas būs negatīvs, jo savienības pārstāvji jau ir bijuši šeit un redzējuši, kā pāris mēnešos, pēc pirmā ekspertīzes slēdziena, ir mainījusies situācija," piebilst V. Cērps.
Mājas kreisajā pusē seši dzīvokļi jau ir apdzīvoti. „Šajā ēkas daļā ir nosiltinātas sienas un atjaunots jumts. Pašreiz notiek pēdējie darbi. Aukstums šajos dzīvokļos vairāk nebūs, un māja šajā pusē tālāk nebojāsies. Jaunās plaisas rodas ēkas labajā pusē, kura cieta sprādzienā," skaidro V. Cērps.

Pagājušā gada 16.oktobrī Mālpils novada Upmales ciemā notika sprādziens trīsstāvu dzīvojamā mājā. Sprādziena rezultātā tika izpostīta un sagrauta lielākā daļa no 18 ēkā esošajiem dzīvokļiem, un bez pajumtes palika vairāk nekā 30 cilvēku. Negadījumā dzīvību zaudēja seši dzīvojamās mājas iedzīvotāji.