23.11.2011 14:16

Ķekavā izbūvēs energoefektīvu apgaismojumu

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu, kura ietvaros tiks izglītoti Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību speciālisti par energoefektīvu pašvaldības ielu un sabiedrisko vietu apgaismojumu, kā arī tiks sagatavots finanšu ekonomiskais pētījums šāda apgaismojuma izveidei Ķekavā, informē Ķekavas novada pašvaldības Attīstības daļa.

Pēc projekta īstenotāju domām, apzinot iespējas, kā Ķekavā ieviest energoefektīvu pašvaldības ielu un sabiedrisko vietu apgaismojumu, un nākotnē to realizējot, tiks ietaupīti pašvaldības līdzekļi par elektrību, kā arī tiks risināti ar drošību saistītie jautājumi, proti, samazināsies risks iedzīvotājiem iekļūt ceļu satiksmes negadījumā, noziedzības un kārtības pārkāpumu skaits, uzskata pašvaldībā.

Projekta ietvaros tiks rīkotas mācības, kuru laikā klātesošie iegūs noderīgas zināšanas par mūsdienu jaunākajām energoapgādes iespējām un risinājumiem, kas ļautu pielietot efektīvākas metodes apgaismojuma nodrošināšanai pašvaldības teritorijā, tā ietaupot pašvaldības naudu. Tāpat tiks apgūta ārvalstu pieredze pašvaldību un sabiedrisko vietu energoefektīva apgaismojuma izveidei, piesaistot Eiropas Savienības un citu ārvalstu fondu finansējumu. Projekts Ķekavas novada pašvaldības administratīvās kapacitātes stiprināšana, veicot pētījumu par energoefektīvu pašvaldības ielu un sabiedrisko vietu apgaismojumu, 100 % (aptuveni 16 000 latu apmērā) tiek finansēts no Eiropas Savienības ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.