23.11.2011 13:58

Siguldas kultūras namam 50 gadu jubileja

Autors  Silvija Mača
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Skanot smeldzīgi ritmiskam tango, lielais svētku uzvedums ir sācies – ar Siguldas Brodvejas stāstu pilsētas kultūras nams svin 50 gadu jubileju.

Sarkans paklājs dara šo pasākumu svinīgu. Viesus uzrunā vakara konferansjē – vienmēr elegantā Dace Pleša, emocijām pārpilnā Ilze Jakubovska un “Siguldas balss” īpašnieks Edijs Everss. Skanot aplausiem un ritmiskai mūzikai, svinīgi ejot pāri skatuvei, zālē vietas pie galdiņiem ieņem pašlaik kultūras namā strādājošie un pašdarbības kolektīvu vadītāji. Ovācijas un skaļi aplausi pārņem zāli, kad pa skatuvi defilē bijušie darbinieki – Māris Namnieks, Dagnija Liepiņa, Maiga Zekunde, Guntis Puķītis, Artūrs Pliķēns, Inese Praņevska, Jānis Raslavs, Daina Štāla, Agris Daņiļēvičs un citi.

Ejot soli pa solim, visa vakara garumā vēstures liecības mijās ar savējo priekšnesumiem. Dzīvē kā tango – mazliet sāp, mazliet smeldz, mazliet reibst, mazliet asaro, atmiņu lavīna aizķer katru. 11 pašdarbības kolektīvi izdejoja, izdziedāja, izspēlēja vai dzejas vārsmās pauda mīlestību skatītājiem, cieņu pedagogiem, godu kultūras nama labajam gariņam. Viņi pieskandinājuši un piedimdinājuši Mežaparka estrādi, viņi nes Siguldas vārdu pasaulē, tomēr sava kultūras nama skatuves smarža vienmēr liek ilgoties pēc mājām. Uz ekrāna projicētais kino ļāva pašdarbnieku kolektīviem iepriekš sagatavoto apsveikumu pasniegt virtuāli. Cilvēki cēlās kājās, kad savu artavu koncertprogrammā sniedza Siguldas senioru jauktais koris “Gāle” Ņinas Kiršteinas vadībā, gardi smējās, kad “Senleja” Ainas Salmanes un Andas Skujas vadībā skandēja kuplejas un apdziedāja teju katru vakara gaviļnieku. Juris Kaukulis un “Dzezs vilks” lika justies jauniem un ūjināt līdzi niknajiem vilkiem. Un kur vēl “Gundegas” spēks un graciozitāte un Pētera Goldberga bigbends “Sigulda” un mūsu mīļie solisti Raimonds Eiženšmits un Zigfrīds Muktupāvels.

Vārds tiek dots apsveicējiem. Siguldas novada Domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam un Kultūras pārvaldes vadītājai Jolantai Borītei ir ar ko lepoties, Siguldas pilsētas kultūras nama ļaudis prot strādāt un prot priecāties. Apsveicējiem pievienojās kolēģi no “Baltā flīģeļa” Guntars Zvejnieks un Inese Zagorska, mākslinieks siguldietis Voldemārs Gudovskis, Anna Jurkāne un daudzi citi sadarbības partneri un draugi. Uz sarkanā paklāja tiek aicināta direktore Baiba Bože. “Lai kultūras skartajiem vienmēr pietiek spēka tiekties uz jaunām uzvarām! Dzīvojiet ar sirdi un baudiet šodien to, ko esam jums sarūpējuši,” vēlēja kultūras nama direktore.

“Un nekas, ka piecdesmit gadi uz ēkas ārējām sienām atstājuši pelēcīgus nospiedumus, kamēr vien vērtības mērs būs cilvēks, aiz šīm sienām tiks radītas brīnišķīgas lietas. Lai puto šampanietis un svinam priekā tos piecdesmit!” konferansjē godam beidz savu darbu, zālē tiek ienests šampanietis un gaisā šaujas zelta serpentīna lentes, fonā mūzika, bet visapkārt priecīgi, atraisīti cilvēki.