13.01.2012 16:00

Mercendarbes muiža paliks pašvaldības īpašumā

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Šā gada pirmajā Baldones novada Domes Finanšu un attīstības komitejas sēdē pieņemts lēmums ar 1. martu slēgt Sociālo pakalpojumu centru "Mercendarbe".

"Bērnunamu slēgs ar šā gada 1. martu," apstiprina Domes priekšsēdētāja Karina Putniņa. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc bērnunams tiks slēgs, ir tas, ka vairākas pašvaldības, kuras izmitina bērnus Baldones Sociālo pakalpojumu centrā, noraidījušas Domes piedāvājumu maksāt šā brīža faktisko pakalpojumu cenu – 16 latu dienā par bērnu pašreizējo desmit latu vietā.

„Pakalpojuma cena tika palielināta gandrīz uz pusi, tāpēc izlēmām, ka bērnu tur neizmitināsim. Esam jau noslēguši līgumu ar citu bērnunamu,” skaidro Aizputes novada domes priekšsēdētājs Aivars Šilis.

Bērnunamā ir jaunieši no tālajiem Aizputes un Valmieras novadiem, kā arī no Pierīgas - Ropažu, Olaines, Mārupes, Ādažu, Sējas un Babītes novadiem.

"Daudzas pašvaldības nav piekritušas maksāt pilnu maksu, daži bērni jau ir izņemti no bērnunama. Ja izdosies vienoties ar pašvaldībām un piesaistīt jaunus klientus, tad, protams, lēmums par slēgšanu var tikt pārskatīts. Ja regulāri namā būtu vismaz 20 bērnu, tad lielu problēmu uzturēt iestādi nebūtu, taču šobrīd ir palikuši tikai desmit bērni," skaidro K. Putniņa

Patlaban Sociālo pakalpojumu centra "Mercendarbe" direktora pienākumu izpildītāja ir Sarmīte Skudra. "Sociālo pakalpojumu centra vadībai tika dota iespēja divu gadu laikā īstenot bērnunama attīstības iespējas, kā arī izveidot sadarbību ar pašvaldībām. Diemžēl viss iecerētais neizdevās, kā bija plānots. 28. februāris ir mūsu pēdējā darba diena," piebilst S. Skudra.

"Mercendarbes muiža ir Baldones pašvaldības īpašums, un tāda tā arī paliks. Muižas telpas piedāvāsim semināru, konferenču, nometņu un līdzīgu pasākumu rīkošanai, lai atpelnītu uzturēšanas izmaksas. Ēka tiks uzturēta, apsargāta un iespēju robežās izmantota," skaidro K. Putniņa.