17.08.2018 09:45

Tūristu skaits Jūrmalā pirmajā pusgadā pieaudzis par 21%

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Tūristu skaits Jūrmalā pirmajā pusgadā pieaudzis par 21% Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, par 21% pieaudzis tūristu skaits Jūrmalā šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Jūrmala no visām Latvijas pilsētām joprojām bijusi otrs iecienītākais galamērķis ārvalstu tūristu un Latvijas tūristu vidū uzreiz aiz galvaspilsētas.

Analizējot šā gada pirmā pusgada tūrisma plūsmu, joprojām lielākais pilsētas piepildījums tūrisma jomā kūrortpilsētā ir gada siltākajā laikā – pavasara nogalē un vasarā, atzīst Jūrmalas pilsētas pašvaldībā.

Tomēr arvien vairāk gan Latvijas, gan ārvalstu viesu izmanto ziemas piedāvājumus spa un kūrorta viesnīcās gada aukstajos mēnešos, un ik gadu ievērojami pieaug viesu skaits arī tā saucamajā "nesezonā". Gada pirmajos trīs mēnešos naktsmītnēs apkalpoto viesu skaits bijis par 23% lielāks nekā 2017. gada pirmajos trīs mēnešos.

Joprojām lielāko kūrortpilsētas naktsmītnēs apkalpoto viesu īpatsvaru veido viesi no ārvalstīm – 61%, pārējo daļu veido vietējie ceļotāji. Lielāko ārvalstu tūristu daļu veido viesi no Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Vācijas, Zviedrijas un Ukrainas. Vislielākais noslogojums šajā laika periodā bija kūrorta rehabilitācijas centros, kūrortviesnīcās un viesnīcās. Kopumā Jūrmalā tūristi uzturējušies vidēji trīs diennaktis.

Šā gada pavasarī un vasaras sākumā (aprīlī, maijā, jūnijā) Jūrmalu par savu atpūtas galamērķi izvēlējušies par 19% vairāk viesu nekā pērn. Analizējot pilsētas viesu sadalījumu pa valstīm, lielākais pieaugums pavasarī bijis no Ukrainas – viesu skaits no šīs valsts dubultojies.

Ievērojams tūristu skaita pieaugums (+90%) bijis no Polijas, Lietuvas (+43%), Norvēģijas (+35%), Krievijas (+30%). Par ceturtdaļu vairāk viesu bijis no Izraēlas, Somijas, Baltkrievijas. No Igaunijas Jūrmalu apmeklējuši par 15% vairāk tūristu, no Lielbritānijas – par 14% vairāk.