03.08.2018 11:48

Atklās atjaunoto Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambi

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Atklās atjaunoto Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambi latvijascentrs.lv

Pirmdien, 6. augustā, plkst. 15.00 pie Ikšķiles novada domes interesenti ir aicināti uz Rīgas HES ūdenskrātuves atjaunotā aizsargdambja atklāšanu. Projekta kopējās izmaksas ir 2,8 miljoni eiro, tajā skaitā 85% jeb 2,38 miljoni eiro ir ERAF, bet 15% jeb 0,42 miljoni eiro ir valsts budžeta līdzfinansējums.

VSIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" (ZMNĪ) ir pabeigusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanu, vēsta Zemkopības ministrija.

Pirms atjaunošanas Ikšķiles aizsargdambis ekspluatācijā bija 40 gadus, tā konstruktīvais nolietojums dzelzsbetona plātnēm pārsniedza 30%, deformācijas šuvēm – 70%, bet asfaltbetona segumam – 40 %. Līdz ar to aizsargdambis bija neapmierinošā tehniskā stāvoklī un bija nepieciešama tā atjaunošana, lai nodrošinātu drošu aizsargdambja ekspluatāciju turpmākos 20 gadus un aizsargātu Ikšķiles pilsētu un tās iedzīvotājus no plūdu riskiem.

Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanas būvdarbu laikā no 2017. gada maija līdz 2018. gada augustam ir veikta dzelzsbetona plātņu atjaunošana, veicot betonēšanu uz aizsargdambja slapjās nogāzes 30 000 m2 platībā, veikts parapetu remonts un deformācijas šuvju atjaunošana, atjaunots apgaismojums uz aizsargdambja, atjaunots gājēju un velobraucēju celiņš uz dambja virsas. Lai nodrošinātu vides pieejamību, izbūvēti trīs serpentīni, un kāpnes katras ielas galā, kas savienojas ar aizsargdambi, veikta dambja virsas apzaļumošana un labiekārtošana.

Rīgas HES Ikšķiles aizsargdambja atjaunošana no plūdu riskiem pasargās ap 1500 iedzīvotājus, kas dzīvo plūdu draudu skartajā 252 ha Ikšķiles pilsētas teritorijā, veicinot uzņēmējdarbības attīstību, palielinot dabas teritoriju vērtību un pievilcīgumu, kā arī uzlabojot Ikšķiles iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Ikšķiles aizsargdambja atklāšanā piedalīsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, ZMNĪ, Ikšķiles pašvaldības un AS "Latvenergo" pārstāvji.