23.11.2011 12:42

Kāpēc sarūk Babītes bērnudārznieku rinda?

Autors  Zane Brīvmane
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

5.oktobrī Babītē atklāts pagaidām Baltijā vienīgais moduļu tipa bērnurārzs.

Jaunā pirmsskolas izglītības iestādes saliekamā tipa piebūve nodrošinās vietas 40 novada bērniem. Jaunā moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde Babītē izveidota sadarbībā ar Skandināvijas kompāniju Cramo – pašvaldība no uzņēmuma moduļus īrēs trīs gadus. Ideja par moduļu bērnudārza izveidi aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur mācību nodrošināšana šāda veida iestādēs ir plaši izplatīts un efektīvs risinājums, īpaši situācijās, kad nepieciešams nodrošināt kvalitatīvas papildu telpas uz noteiktu periodu, atzīst Babītes novada Domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. “Ņemot vērā Babītes dzimstības rādītājus, rindai uz vietām PII ir tendence samazināties, tāpēc Dome pieņēma lēmumu nevis būvēt jaunu bērnudārza ēku, bet īrēt moduļus uz noteiktu laiku, kas ir vērtējams kā izdevīgākais risinājums gan no finansiālā, gan racionālā aspekta, turklāt nodrošina operatīvu risinājumu strauji pieaugušo, taču nepastāvīgo un mainīgo rindu uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs,” atzīst A. Ence, norādōt, ka būvniecību apgrūtinātu arī birokrātija.

Jaunā izglītības iestāde uzcelta nepilnu divu mēnešu laikā – darbi sākās 4. augustā. SIA Cramo nomas tīkla direktors Ričards Batarags sacīja: “Pašvaldības sadarbība ar kompāniju Cramo konkursa kārtībā tika uzsākta jau šī gada pavasarī, jo mērķis bija nodrošināt ar vietām visus 2008. gadā dzimušos bērnus. Esam gandarīti, ka kopā ar Babītes novada pašvaldību izdevies izveidot ne vien Latvijā, bet arī Baltijā pirmo moduļu tipa bērnudārzu. ”

Bērnu skaits, kuriem pašvaldība šoruden nodrošina vietas pirmsskolas izglītības iestādēs Babītes novadā, ir 421, no kuriem 40 apmeklēs jauno moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestādi. Babītes PII izveidē ieguldītās vienreizējās investīcijas ir 32 600 latu, tai skaitā moduļu atvešana un montāža izmaksājusi 12 tūkstošus latu.