04.07.2014 12:23

Cik patiesi patiesībā ir paši Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projekta kritizētāji

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Gudrona dīķu projektu kritizējošās "Delnas" vadošais jurists Jānis Geks noklusējis ilgstošu darba pieredzi vides sanācijas biznesā. Gudrona dīķu projektu kritizējošās "Delnas" vadošais jurists Jānis Geks noklusējis ilgstošu darba pieredzi vides sanācijas biznesā. ekrānuzņēmums no www.delna.lv

Sabiedrība par atklātību "Delna", kas pēdējā laikā aktīvi pozicionējusies pret papildu miljonu piešķiršanu Inčukalna sērskābo dīķu jeb tā dēvēto "gudrona dīķu" sanācijas projekta pabeigšanai, noklusējusi būtisku faktu.

Kā jau vēstīts, dīķu attīrīšanu veic SIA "Skonto būve". Savukārt "Delnas" vadošais jurists Jānis Geks līdz nesenam laikam daudzus gadus ieņēmis vadošus amatus ar "Skonto būvi" konkurējošā uzņēmumā SIA "VentEko", raksta pietiek.com.

Šis fakts ar vides projektu biznesu saistītās aprindās raisījis aizdomas par mērķtiecīgu atsevišķu uzņēmumu reputācijas graušanu, izmantojot "Delnas" kā sabiedriskas organizācijas autoritāti. Mērķis – attīrīt biznesa laukumu SIA "Skonto būves" konkurentam.

Savā CV, kas publicēts "Delnas" vietnē, J. Geks norādījis visu savu darba pieredzi, bet "aizmirsis" norādīt kopumā gandrīz septiņus gadus ilgo pieredzi vienā no vadošajiem vides, tostarp sanācijas projektu realizētājiem – SIA "VentEko". Šis uzņēmums vēl nesen konkurēja ar SIA "Skonto būve" par vairākus miljonus vērto iepirkumu – piesārņoto vietu sanāciju Sarkandaugavā.

"Jānim ir 10 gadu darba pieredze valsts pārvaldē un privātā sektorā Latvijā un starptautiski. Jāņa specializācija ir laba pārvaldība valsts un pašvaldību iestādēs, publiskie iepirkumi, vides tiesības, kā arī korporatīvās krāpšanas izmeklēšana," J. Geka dzīvesgājumu apraksta "Delna", nepieminot, ka lauvas tiesa – 7 no šiem 10 gadiem nostrādāti SIA "VentEko".

Patiesībā "Delnas" vadošais jurists "VentEko" dažādos amatos strādājis no 2005. gada maija līdz nesenam laikam – 2012. gada janvārim. Sācis kā uzņēmuma jurists, J. Geks drīz vien kļuva par "VentEko" juridiskā departamenta vadītāju, ko pēdējos piecus gadus savienojas ar uzņēmuma biznesa attīstības direktora amatu. J. Geka tiešā atbildība bija darbs ar vērienīgiem valsts un pašvaldību pasūtījumiem dažādu vides projektu jomā.

Būtiski, ka J. Geks uz darbu privātajā sektorā, ienesīgajā vides biznesā pārgāja uzreiz no valsts pārvaldes – Vides aizsardzības ministrijas pārraudzītās Dabas aizsardzības pārvaldes juridiskā sektora vadītāja amata. Vides ministrija, kā zināms, ir resors, kas nosaka valsts politiku šajā jomā, tostarp ietekmējot "spēles noteikumus" arī privātajam biznesam, kas darbojas šajā sfērā, tostarp, SIA "VentEko".

Pēc "Pietiek.com" rīcībā esošās informācijas, J. Geka pārstāvētā SIA "VentEko" pati ir bijis pretendente tādos valsts iepirkumos kā Inčukalna sērskābo dīķu sanācijas projekts, Sarkandaugavas vēsturiski piesārņoto vietu sanācijas projekts un Liepājas Karostas sanācijas projekts.

Tas, ka Inčukalna sērskābo dīķu sanācijas iepirkumā sevi strikti pozicionējušās sabiedrības par atklātību "Delna" vadošais jurists pārstāvējis uzņēmumu, kas piedalījies šo projektu iepirkumos, ļauj uzdot jautājumu, vai "Delna" spēj ieturēt līniju starp sabiedrības interešu un privāto uzņēmēju interešu aizstāvību.

Inčukalna gudrona dīķu sāga – vai indi pagūs izsmelt laikā?