01.12.2011 16:34

Mālpils pašvaldībai valdība piešķir 10 000 latu

Autors  Kate Jēkabsone
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Ministru kabinets nolēmis piešķirt Mālpils novada Domei 10 000 latu, lai segtu pusi no pabalstu summas, ko pašvaldība izmaksājusi dzīvojamās mājas eksplozijā cietušajiem iedzīvotājiem.

Taču Mālpils pašvaldībai valdība konkrēto finansējumu pārskaitīs tad, kad Dome būs iesniegsi visus pamatojošos dokumentus, tostarp maksājumu uzdevumu kopijas, kas apliecinās, ka tā iedzīvotājiem ir izmaksājusi sociālās palīdzības pabalstu ārkārtas situācijā. “Līdz šā gada 24. novembrim visi iedzīvotāji ir saņēmuši pabalstus un kopā ir izmaksāti 6336 lati,” informē Mālpils novada Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Krieviņa.

Pašvaldības saistošie noteikumi “Par sociālās palīdzības pabalstiem Mālpils novadā” paredz pabalstu ārkārtas situācijā vienai ģimenei 200 latu apmērā. “Mālpils pašvaldība 17. oktobrī sasauca ārkārtas sēdi un nolēma papildus piešķirt pabalstu 300 latu apmērā tām ģimenēm, kurām sprādzienā cieta visa iedzīve,” skaidro I. Krieviņa.

Rīgas Apriņķa Avīze jau iepriekš rakstīja, ka šā gada 16. oktobrī Mālpils novada Upmales ciemā notika sprādziens trīsstāvu dzīvojamajā mājā. Tā rezultātā seši no dzīvokļiem ir pilnīgi sagrauti, bet trīs – daļēji bojāti. Bez pajumtes palika vairāk nekā 30 cilvēku. Negadījumā dzīvību zaudēja seši cilvēki.