30.11.2011 12:02

Ar spaini uz Gauju pēc ūdens?

Autors  Imants Liepa
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Ādažu novada Kadagas ciemata ūdens apgādē naktī uz svētdienu, 20. novembri, plkst. 2.50 notika avārija. Kadagas iedzīvotāji palika bez ūdens, dzeramais ūdens bija beidzies arī Kadagas veikalā, taču dzeramā ūdens cisterna netika nodrošināta, neapmierināta Rīgas Apriņķa Avīzes lasītāja Elīna.

 

No ierindas izgāja galvenais dziļurbuma artēziskais sūknis, RAA atzīst Jānis Neilands, SIA “Ādažu ūdens” tehniskais direktors. “Sūknis atrodas artēziskajā urbumā 40 metru dziļumā zem zemes, un tā nomaiņai nepieciešama speciāla tehnika un instrumenti, kas bija pieejami tikai pirmdien, 21. novembrī,” stāsta J. Neilands. Tomēr jau naktī plkst. 3.20 SIA “Ādažu ūdens” darbinieki palaiduši rezerves sūkni, kura jauda gan ir nepietiekama, lai nodrošinātu nepārtrauktu ūdens apgādi ciematā. Tāpēc pieņemts lēmums ar rezerves sūkni vispirms uzpildīt dzeramā ūdens uzkrāšanas tvertnes un tad padot ūdeni tīklā. Kā apgalvo J. Neilands, darīts viss iespējamais, lai nodrošinātu normālu Kadagas bērnudārza darbību. Paralēli veikta galvenā dziļurbuma sūkņa nomaiņa un ūdens apgāde pilnībā atjaunota vien pirmdien aptuveni plkst. 18.00. Kadagas iedzīvotāja Elīna ir sašutusi, ka daudzdzīvokļu namu kāpņutelpas pirmdien odušas pēc atejas, un iedzīvotāji drūmi jokojuši, ka tualetes podi jānoskalo ar alkoholu, jo tā krājumi vietējā veikalā beigušies nebija, atšķirībā no dzeramā ūdens. “Būtu Gauja mums tuvāk, varētu iet ar spaini pēc ūdens,” ar rūgtumu nedēļas sākumu atceras Elīna.

SIA “Ādažu ūdens” pārstāvis J. Neilands atvainojas abonentiem par sagādātajām neērtībām. Viņš RAA skaidro, ka esošā Kadagas ciemata ūdensapgādes sistēma ir būvēta pagājušā gadsimta 70. un 80. gados PSRS armijas spēkiem – mūsdienās tā ir gan fiziski, gan morāli novecojusi. Tādēļ šobrīd tiek veikta dokumentu sagatavošana Eiropas Savienības līdzfinansēta projekta realizēšanai, kas paredz pilnīgu Kadagas ciemata ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu rekonstrukciju. Līdz 2012. gada novembrim ir paredzēts pilnībā nomainīt Kadagas ciemata esošos ūdens un kanalizācijas tīklus, kā arī renovēt artēziskās akas, uzstādīt modernus artēziskos sūkņus, izbūvēt jaunu dzeramā ūdens sagatavošanas staciju, lai uzlabotu dzeramā ūdens kvalitāti, ierīkot jaunus ūdens krājrezervuārus un izbūvēt jaunu 2. pacēluma sūkņu staciju, kas nodrošinās stabilu ūdens spiedienu arī ēku augšējos stāvos. Ūdens sagatavošanas un pārsūknēšanas sistēmas būs aprīkotas ar elektronisko datu kontroles un pārvades iekārtām, kas ļaus avārijas situācijās reaģēt momentāni, ievērojami samazinot neērtības abonentiem.