24.11.2011 22:42

Pieprasa paskaidrojumus “par bezatbildību palīdzības sniegšanā” sprādzienā Mālpilī cietušajiem

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

“Saskaņas centra” (SC) deputāti 10. novembrī iesnieguši pieprasījumu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim “par bezatbildību palīdzības sniegšanā” gāzes sprādzienā Mālpilī cietušajiem.

Oktobra vidū Mālpils novada Upmalās gāzes sprādzienā sagruva trīsstāvu ķieģeļu dzīvojamās mājas daļa. Pārmeklējot ēkas drupas, ugunsdzēsēji rīta pusē atrada piecu cilvēku mirstīgās atliekas. Starp bojā gājušajiem bija divi vīrieši un trīs sievietes. Savukārt vēl septiņi cilvēki nelaimē bija cietuši un ar dažādām traumām nogādāti slimnīcā. Mājā kopumā bija 18 dzīvokļi, un seši no tiem tika pilnībā sagrauti. SC deputāti vēlas noskaidrot, kādēļ V. Dombrovskis, kurš ieņem šo amatu jau trešo reizi, nav nodrošinājis atbilstošu Ministru kabineta noteikumu izstrādi un kādēļ cietušajiem netiek sniegta palīdzība.

Kā norāda SC, gadījums Mālpils novadā atbilstoši likumam esot klasificējams kā cilvēku izraisīta katastrofa, kura seku likvidēšanai būtu jānotiek atbilstoši likumā paredzētajam. Minētais likums paredz civilās aizsardzības sistēmas darbību, un tieši par tās darbību un uzdevumu izpildi ir atbildīgs Ministru prezidents. “Par rīcību no viņa puses masu informācijas līdzekļi klusē, un tas izraisa jautājumus, vai V. Dombrovskim rūp atsevišķas pašvaldības iedzīvotāju traģēdija un kā viņš īsteno Civilās aizsardzības likumā doto uzdevumu,” pieprasījumā raksta SC deputāti.

SC atsaucas arī uz likumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, kas nosaka, ka valsts sniedz palīdzību dzīvojamās mājas īpašniekiem dzīvojamās mājas atjaunošanā, ja tās tehniskais stāvoklis atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai un jālikvidē nelaimes vai citas katastrofas sekas.