23.09.2013 14:15

Carnikavā policija aicina vasarnīcu īpašniekus veikt drošības pasākumus

Autors  www.carnikava.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Carnikavā policija aicina vasarnīcu īpašniekus veikt drošības pasākumus Krišjānis Grantiņš

Tuvojoties siltās sezonas beigām, vasarnīcu īpašumi kļūst arvien mazāk blīvi apdzīvoti.

Tādēļ Carnikavas novada pašvaldības policija atgādina, ka pirms došanās mājup jāveic pāris drošības pasākumi, kā arī jāsakopj savs īpašums.

Lai svešas personas nevarētu iekļūt īpašumā, pirms došanās prom jāpārbauda, vai logi un durvis ir aizvērtas, kā arī noslēgtas ar drošām slēdzenēm. Iespēju robežās jāvienojas ar kaimiņiem, ka viņi ziņos gan īpašniekam, gan pašvaldības policijai par aizdomīgām personām pie īpašuma vai citām nestandarta situācijām.

Pašvaldības policijas priekšniece Elīna Klindžāne uzsver, ka, tieši pateicoties kaimiņu vērībai, iepriekš aizturētas vairākas personas par mēģinājumiem izdarīt zādzības privātīpašumos.

Veicot patrulēšanu dārzkopības kooperatīvu teritorijās, pašvaldības policija pamanījusi, ka bieži vasarnīcu īpašnieki ir devušies projām, pagalmos atstājot dažādus krāsainā metāla priekšmetus (spaiņus, vannas, dārza rīkus, caurules u. c.). To atstāšana redzamās, nenoslēgtās vietās, var ieinteresēt kādu šīs mantas piesavināties.

Tāpat pašvaldības policija informē, ka nekustamais īpašums ir jākopj ne vien tajos brīžos, kad tur atrodaties, bet gan visa gada garumā, un īpašnieks ir atbildīgs par īpašuma sakoptību (arī par zāles pļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos).