23.11.2011 17:50

Bagātajā Mārupē būs pašiem sava policija

Autors  apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Mārupes novada Dome nolēmusi dibināt pašvaldības policiju, kas darbu sāks no nākamā gada 1. janvāra.

 

Šāds lēmums pieņemts, jo pēdējā laikā novadā pasliktinājusies drošības situācija un palielinājies zādzību skaits privātmājās. Novada jauniešu izklaides bieži beidzoties ar sabiedriskās kārtības traucēšanu, tāpēc nepieciešama stingrāka kontrole un uzraudzība, lai samazinātu iespēju pulcēties dažādās grupās, lietot alkoholu un narkotikas. Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs norādīja, ka šobrīd Mārupē dzīvo vairāk nekā 16 000 deklarēto iedzīvotāju.

“Pašvaldībai ir jānodrošina iedzīvotāju drošība un pastiprinātu uzmanību mēs gribam veltīt tieši bērniem un jauniešiem. Pierīgas vide tomēr nav pati drošākā, tāpēc uzskatām, ka nepieciešams iejaukties un savā ziņā arī palīdzēt vecākiem,” skaidro M. Bojārs.

Pēdējā laikā Mārupes novadā palielinājies arī nelabvēlīgo ģimeņu skaits, līdz ar to vairāk darba bijis sociālajam dienestam. Būtisks ieguvums būs sabiedriskās kārtības nodrošināšana visu diennakti, veicot regulāras patruļas novadā, pastiprināta kārtības uzraudzība nedēļas nogalēs, kā arī ātrāka reaģēšana uz izsaukumiem. Pašvaldības policijas iespējamā atrašanās vieta varētu būt Jaunmārupe, un tās izveidošana varētu izmaksāt apmēram 200 000 latu.