18.02.2012 20:45

Ekspertīze: Olainē piecu vīriešu miršanas cēlonis ir saindēšanās ar etilēnglikolu

Autors  aprinkis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Policija par piecu vīriešu nāvi Olainē sākusi vairākus kriminālprocesus Policija par piecu vīriešu nāvi Olainē sākusi vairākus kriminālprocesus Krišjānis Grantiņš

Olainē atrasto piecu vīriešu nāves iemesls bijusi saindēšanās ar etilēnglikolu, noskaidrots ekspertīzē.

Šī viela bijusi arī pie bojā gājušajiem atrastā zilā šķidruma sastāvā, ziņo aģentūra LETA.


Etilēnglikols ir bezkrāsaina saldenas garšas indīga viela, kas tiek izmantota dzesēšanas iekārtās. Dzesēšanas šķidrumu ražotāji to iekrāso zilu, lai brīdinātu iedzīvotājus, ka šo vielu nedrīkst lietot uzturā.

Apriņķis.lv jau ziņoja, ka 11. februārī kādā Olaines sociālajā mājā atrasts 1960.gadā dzimuša vīrieša līķis, un policija nekavējoties par to sāka kriminālprocesu, taču pirmdien agri no rīta mājā atrasti vēl četri miruši vīrieši. Arī par to sākti vairāki kriminālprocesi. Vienā no dzīvokļiem policija atrada piecu litru tilpuma pudeli, kurā bija neliels daudzums zilas krāsas šķidruma, kas pēc aculiecinieku teiktā atrasts pie miskastes.

Policija brīdina iedzīvotājus, ka nedrīkst dzert kaut kur atrastus nezināmas izcelsmes šķidrumus. Lai gan šajā gadījumā nav pamata domāt, ka vielu vīrieši varētu būt iegādājušies nelegālā alkohola tirdzniecības vietā, policija atgādina, ka arī tā dēvētajās «točkās» nopērkamajām vielām izcelsme nav zināma un arī tās var būt toksiskas.